Asus RoG Zephyrus GX501 (2018) review: nu met zes cores

Nog sneller dankzij Coffee Lake-H?

Door


Specificaties en uitgebreide testresultaten

Hieronder vind je alle specificaties en testresulaten van beide Zephyrus-laptops nog eens terug. Links het nieuwe model met Core i7-8750H hexacore-cpu, rechts de oudere laptop met een quadcore i7-7700HQ.

Algemeen
 
MerkAsusAsus
ProductnaamRoG Zephyrus GX501GI-EI016TRoG Zephyrus GX501VI-GZ021T
ProductcodeGX501GI-EI016T90NB0GU1-M00200
DetailsProductinfoProductinfo
Apparaat type
Apparaat typeLaptopLaptop
ToetsenbordindelingQwerty USQwerty US
Processor / Chipset / Geheugen
Processor serieIntel Core i7Intel Core i7
Processor typeIntel Core i7 8750HIntel Core i7 7700HQ
Processor klokfrequentie2.2 GHz2.8 GHz
Processor klokfrequentie (max. turbo)4.1 GHz3.8 GHz
Aantal processorcores64
Geheugen capaciteit16 GB16 GB
Type geheugenDDR4DDR4
Geheugen klokfrequentie2400 MHz2400 MHz
SODIMM sloten22
Vrije SODIMM sloten00
Werkgeheugen uitbreidbaar tot16 GB16 GB
Scherm
Scherm diagonaal15.6 inch15.6 inch
Resolutie1920x10801920x1080
Verhouding16:916:9
Pixeldichtheid141 ppi141 ppi
Scherm type (mat/glans)MatMat
PaneeltypeIPSIPS
LED-achtergrondverlichting
Touchscreen
Geschikt voor peninvoer
3D-scherm
Graphics
GPU typeNvidia GeForce GTX 1080 Max-Q DesignNvidia GeForce GTX 1080 Max-Q Design
Geïntegreerde / losse GPULosse chipLosse chip
Videogeheugen8 GB8 GB
Opslag
Totale opslagcapaciteit512 GB512 GB
SSD opslagcapaciteit512 GB512 GB
Beschikbaar opslaggeheugen441.4 GB472.8 GB
Aantal harddisks / SSD's11
Harddisk/SSD 1 capaciteit512 GB512 GB
Harddisk/SSD 1 soortSSD/FlashSSD/Flash
Harddisk/SSD 1 merk/productSamsung MZVKW512HMJP-00000Samsung MZVKW512HMJP-00000
Harddisk/SSD 1 form factorM.2M.2
DVD branden
Blu-ray lezen
Blu-ray branden
Connectiviteit / Netwerk
LAN Aansluiting
LAN adapter
LAN snelheid0 Mbit/s0 Mbit/s
WLAN / WiFi standaard802.11ac802.11ac
WLAN adapterIntel(R) Wireless-AC 9560Intel Dual Band Wireless-AC 8265
Bluetooth
Bluetooth-versieBluetooth 5.0Bluetooth 4.2
3G (HSPA/UMTS)
4G (LTE)
Aansluitingen
ExpressCard (type)
Smartcard
USB 2.000
USB 3.0 (USB 3.1 Gen 1)44
USB Type-C
Thunderbolt11
Cardreader - SD
Cardreader - MicroSD
DVI-uitgang
VGA-uitgang
HDMI-uitgang
Micro HDMI-uitgang
HDMI-versie2.02.0
DisplayPort-uitgang
Mini DisplayPort-uitgang
Analoge audio aansluitingen11
Aansluiting dockingstation
Kensingtonslot
Camera
Geïntegreerde camera
Cameraresolutie0.9 MPixel0.9 MPixel
Tweede camera
Flitser
Sensors
Accelerometer
Vingerafdruklezer
GPS
Kompas
NFC
Overige hardware
Trusted Platform Module (TPM)
Geïntegreerde microfoon
Maten en gewichten
Accu capaciteit (Wh)50 Wh50 Wh
Verwisselbare accu
Gewicht totaal2260 gram2255 gram
Afmeting - Breedte37.9 cm37.9 cm
Afmeting - Diepte26.4 cm26.4 cm
Afmeting - Hoogte/Dikte1.8 cm1.8 cm
Software
BesturingssysteemMicrosoft Windows 10 HomeMicrosoft Windows 10 Home
Besturingssysteem (serie)WindowsWindows
Overige
Garantie2 jaar2 jaar
Numeriek toetsenbord
Windows benchmarks
3DMark - Ice Storm152993148346
3DMark - Cloud Gate3260828184
3DMark - Cloud Gate Graphics111781111210
3DMark - Cloud Gate Physics93737801
3DMark - Fire Strike1423713876
3DMark - Fire Strike Graphics1604817633
3DMark - Fire Strike Physics1510610984
3DMark - Fire Strike Combined73686300
3DMark - Fire Strike Extreme78367518
3DMark - Time Spy58845914
3DMark - Time Spy Graphics58385604
3DMark - Time Spy CPU55924321
Cinebench R15 - Single161153
Cinebench R15 - Multi969733
PCMark 7 - PCMark Score70526789
PCMark 7 - Lightweight Score59855866
PCMark 7 - Productivity Score52814968
PCMark 7 - Entertainment Score70406780
PCMark 7 - Creativity Score1268611882
PCMark 7 - Computation Score2293516825
PCMark 7 - System Storage Score56685711
Opstarttijd13.2 sec.12.5 sec.
PCMark 8 v2 - Home45673919
PCMark 8 v2 - Creative55884916
PCMark 8 v2 - Work39703444
PCMark 8 - Storage 2.0 - Storage Score50415076
PCMark 8 - Storage 2.0 - Storage Bandwidth394.25 MB/s523.1 MB/s
WiFi speedtest 2.4GHz receive111.59 Mbit/s104.11 Mbit/s
WiFi speedtest 2.4GHz send70.62 Mbit/s95.51 Mbit/s
WiFi speedtest 5.0GHz receive558.83 Mbit/s556.48 Mbit/s
WiFi speedtest 5.0GHz send605.16 Mbit/s463.48 Mbit/s
Geekbench4 - Multi2083115153
Geekbench4 - Multi crypto1319815200
Geekbench4 - Multi integer2607018045
Geekbench4 - Multi float2451217604
Geekbench4 - Multi memory54314957
Geekbench4 - Single48144346
Geekbench4 - Single crypto45384279
Geekbench4 - Single integer48254188
Geekbench4 - Single float46854567
Geekbench4 - Single memory(33)50504387
Geekbench4 - OpenCL168165169853
Energieverbruik / Accu
Energieverbruik uit0.4 W0.4 W
Energieverbruik adapter (zonder laptop)0.2 W0.2 W
Energieverbruik idle56.9 W20.7 W
Browser accutest - 180 cd/m292 min.142 min.
PCMark Creative accutest - 180 cd/m260 min.90 min.
PCMark Creative (Accu)42574223
Testresultaten beeldscherm
Kleurtemperatuur7717 K7153 K
Helderheid wit322.05 cd/m²324.76 cd/m²
Helderheid zwart0.3 cd/m²0.28 cd/m²
Contrast1073.5 : 11159.9 : 1
Gemiddelde grijsafwijking (Delta E 1994)4.84.3
Gamma2.32.28
Gamma (afwijking van 2,2)0.10.08
Kleurafwijking rood (Delta E 1994)3.744.27
Kleurafwijking groen (Delta E 1994)3.884.98
Kleurafwijking blauw (Delta E 1994)4.667.44
Kleurafwijking cyaan (Delta E 1994)4.455.07
Kleurafwijking magenta (Delta E 1994)5.075.53
Kleurafwijking geel (Delta E 1994)32.83
Gemiddelde kleurafwijking (Delta E 1994)4.15
Kleurafwijking rood (Delta E 2000)3.323.78
Kleurafwijking groen (Delta E 2000)3.254.18
Kleurafwijking blauw (Delta E 2000)4.877.34
Kleurafwijking cyaan (Delta E 2000)4.555.37
Kleurafwijking magenta (Delta E 2000)4.65.07
Kleurafwijking geel (Delta E 2000)3.062.74
Gemiddelde kleurafwijking (Delta E 2000)3.94.7
Gemiddelde grijsafwijking (Delta E 2000)4.34.3
Reactietijd 0%-100%4.7 ms
Reactietijd 100%-0%4.1 ms
Reactietijd 20%-80%3.1 ms
Reactietijd 80%-20%3.1 ms
Windows Game Benchmarks (2016-2017)
Metro Last Light -1920x1080 - Medium147.1 fps118.7 fps
Metro Last Light - 1920x1080 - Very High122.6 fps104.7 fps
Metro Last Light - 3840x2160 - Medium86.6 fps83.6 fps
Metro Last Light - 3840x2160 - Very High46.95 fps44.1 fps
Far Cry Primal - 1920x1080 - Low (HD Textures off)109 fps110 fps
Far Cry Primal - 1920x1080 - High94 fps93 fps
Far Cry Primal - 3840x2160 - Low (HD Textures off)55 fps52 fps
Far Cry Primal - 3840x2160 - High43 fps41 fps
GTA V - 1920x1080 - Normal107 fps102.5 fps
GTA V - 1920x1080 - High82.3 fps79.6 fps
GTA V - 3840x2160 - Normal104.7 fps101.8 fps
GTA V - 3840x2160 - High66.6 fps67 fps
Windows Game Benchmarks 2018
Far Cry 5 - 1920x1080 - Medium104 fps97 fps
Far Cry 5 - 1920x1080 - Ultra90 fps83 fps
Far Cry 5 - 3840x2160 - Medium42 fps40 fps
Far Cry 5 - 3840x2160 - Ultra35 fps34 fps
GTA V - 1920x1080 - Medium101.7 fps100.2 fps
GTA V - 1920x1080 - Ultra76.8 fps71.7 fps
GTA V - 3840x2160 - Medium68.7 fps65.5 fps
GTA V - 3840x2160 - Ultra38 fps38.2 fps
Rise of the Tomb Raider - 1920x1080 - Medium133.7 fps129.3 fps
Rise of the Tomb Raider - 1920x1080 - Ultra105.7 fps100.3 fps
Rise of the Tomb Raider - 3840x2160 - Medium54.2 fps52.12 fps
Rise of the Tomb Raider - 3840x2160 - Ultra36.2 fps36.1 fps


Vergelijken

In deze review besproken twee producten

  Product Laagste prijs

Asus RoG Zephyrus GX501GI-EI016T

Laptop, Qwerty US, Intel Core i7 8750H, 16 GB, 15.6 inch, 1920x1080, Nvidia GeForce GTX 1080 Max-Q Design, 512 GB, Windows

Specificaties Testresultaten Reviews Prijzen

€ 2.399,00

gem. € 2.399,00
1 shop, 1x voorraad

Asus RoG Zephyrus GX501VI-GZ021T

Laptop, Qwerty US, Intel Core i7 7700HQ, 16 GB, 15.6 inch, 1920x1080, Nvidia GeForce GTX 1080 Max-Q Design, 512 GB, Windows

Specificaties Testresultaten Reviews

Lees ook deze laptop/tablet artikelen op Hardware.Info

Vond je deze review nuttig?

Lees dan voortaan onze uitgebreidste reviews als eerste én steun deze site, met een abonnement op Hardware.Info Magazine - nu ook alleen digitaal beschikbaar!

*