ASUS MG278Q, MG279Q en PG279Q review: drie keer 144Hz WQHD gaming monitor

144Hz WQHD voor elk budget (vanaf 550 euro, dat wel)

Door


Specificaties

Algemeen
 
MerkASUSASUSASUS
ProductnaamMG278QMG279QPG279Q
Productcode90LM01S0-B0117090LM0103-B0117090LM0230-B01370
DetailsProductinfoProductinfoProductinfo
Paneeleigenschappen
Scherm formaat27 inch27 inch27 inch
Resolutie2560x14402560x14402560x1440
Pixeldichtheid109 ppi109 ppi109 ppi
Type TFT-panelTNIPSAHVA
Gebogen scherm
BacklightLEDLEDLED
Beeldverhouding16:916:916:9
Pixelgrootte0.233 mm0.233 mm0.233 mm
Ondersteuning voor 3D
Touchscreen
Overdrive optie aanwezig
120 Hz
144 Hz
AMD FreeSync
AMD FreeSync min. freq.35 Hz35 Hz
AMD FreeSync max. freq.144 Hz90 Hz
Nvidia G-Sync
Nvidia G-Sync min. freq.30 Hz
Nvidia G-Sync max. freq.165 Hz
Maximale verversingsfrequentie144 Hz144 Hz165 Hz
Anti motion blurULMB
Aansluitingen & functionaliteit
D-Sub (VGA) ingang
HDCP compatible
DVI ingang
HDMI ingang
Aantal HDMI ingangen221
Hoogst ondersteunde HDMI-versie2.02.01.4
MHL
DisplayPort ingang
Mini-DisplayPort ingang
Aantal DisplayPort ingangen121
DisplayPort uitgang
Thunderbolt
Picture-in-Picture on-screen
Picture-by-Picture on-screen
3,5mm jack audio uit
3,5mm jack audio in
Geïntegreerde USB HUB
USB versie3.03.03.0
Geïntegreerde luidsprekers
Geïntegreerde webcam
Geheugenkaartlezer
Geïntegreerde TV-tuner
Fysieke eigenschappen
Afmeting - Breedte62.5 cm62.5 cm61.8 cm
Afmeting - Hoogte42.5 cm41.6 cm44 cm
Afmeting - Diepte23.4 cm23.9 cm23.9 cm
In hoogte verstelbaar
Minimum hoogte bovenrand42.5 cm41.6 cm44 cm
Maximum hoogte bovenrand57.3 cm56.5 cm55.8 cm
Maximaal in hoogte verstelbaar14.8 cm14.9 cm11.8 cm
Portrait modus mogelijk
BeugelbevestigingVesa 100mmVesa 100mmVesa 100mm
Gewicht7.53 kg7.37 kg7.02 kg
KleurZwartZwartZwart
Eigenschappen fabrikantopgave
Aantal kleuren16.7 mln16.7 mln16.7 mln
AdobeRGB
Totale reactietijd1 ms4 ms4 ms
Helderheid350 cd/m²350 cd/m²350 cd/m²
Contrastratio1000 : 11000 : 11000 : 1
Maximale horizontale kijkhoek170 °178 °178 °
Maximale verticale kijkhoek160 °178 °178 °
Flikker reductie
Stroomverbruik (actief)38.7 W38.7 W90 W
Stroomverbruik (in standby)0.5 W0.5 W0.5 W
Garantie
Garantie termijn3 jaar3 jaar3 jaar
Meegeleverde accessoires
Afstandsbediening
Digitale videokabel meegeleverd
Testresultaten
Native kleurtemperatuur6926 K7884 K7283 K
Afwijking van ideale kleurtemperatuur426 K1384 K783 K
Helderheid (max.)402.8 cd/m²376.4 cd/m²418 cd/m²
Helderheid (min.)0.46 cd/m²0.34 cd/m²0.35 cd/m²
Helderheid onder 45° kijkhoek (horizontaal)53 %50 %53 %
Helderheid onder 45° kijkhoek (verticaal - boven)7 %29 %30 %
Helderheid onder 45° kijkhoek (verticaal - onder)9 %30 %30 %
Helderheid uniformiteit84 %81 %75 %
Contrast (max.)872.8 : 11111.5 : 11197 : 1
Contrast (transverse)767 : 11020 : 11016 : 1
Contrast (checkerboard)394 : 1394 : 1402 : 1
Grayscale Gamma2.162.231.99
Afwijking van ideale greyscale gamma0.040.030.21
Greyscale tracking3 mΔuv1.7 mΔuv1.8 mΔuv
Reactietijden en inputlag
Overdrive standaard aan
Reactietijd (0%-100%)3.9 ms5.6 ms6 ms
Reactietijd (100%-0%)1.4 ms5.3 ms5.6 ms
Reactietijd (0%-100%-0%)5.3 ms10.9 ms11.6 ms
Reactietijd (20%-80%)10.7 ms9.5 ms9.6 ms
Reactietijd (80%-20%)3.7 ms8 ms8.1 ms
Reactietijd (20%-80%-20%)14.4 ms17.5 ms17.7 ms
Reactietijd OD max (0%-100%)3.8 ms5.4 ms5.4 ms
Reactietijd OD max (100%-0%)1.2 ms5.3 ms5.3 ms
Reactietijd OD max (0%-100%-0%)5 ms10.7 ms10.7 ms
Reactietijd OD max (20%-80%)1.4 ms2.2 ms1.5 ms
Reactietijd OD max (80%-20%)1 ms4.4 ms3.9 ms
Reactietijd OD max (20%-80%-20%)2.4 ms6.6 ms5.4 ms
Overshoot OD max75 %40 %62 %
Undershoot OD max6 %2 %2 %
Reactietijd OD opt. (0%-100%)3.9 ms5.4 ms5.8 ms
Reactietijd OD opt. (100%-0%)1.2 ms5.4 ms5.7 ms
Reactietijd OD opt. (0%-100%-0%)5.1 ms10.8 ms11.5 ms
Reactietijd OD opt. (20%-80%)4.35 ms4.4 ms4.2 ms
Reactietijd OD opt. (80%-20%)1.6 ms5.9 ms4.3 ms
Reactietijd OD opt. (20%-80%-20%)6 ms10.3 ms8.5 ms
Overshoot OD opt.5 %5 %3 %
Undershoot OD opt.3 %2 %2 %
Naam stand OD opt.80 procent60 procentNormal
Input lag t.o.v. CRT0 ms0 ms0 ms
Input lag laag (boven)2.4 ms7.6 ms
Input lag gemiddeld (midden)9.8 ms12 ms
Input lag hoog (onder)17.2 ms16.5 ms
Beeldopbouwtijd14.8 ms8.9 ms
Energieverbruik
Energieverbruik helderheid maximaal (wit)44.8 W43 W45.9 W
Energieverbruik helderheid maximaal (zwart)44.9 W42.9 W45.3 W
Energieverbruik (standby)0.5 W0.6 W1 W
Energieverbruik (uit)0.5 W0.5 W1 W
sRGB Testresultaten CalMAN i.c.m. X-Rite i1 Display Pro
Kleurtemperatuur6737 K7602 K6925 K
Helderheid wit377.85 cd/m²350.6 cd/m²386.28 cd/m²
Helderheid zwart0.41 cd/m²0.32 cd/m²0.33 cd/m²
Contrast921.6 : 11095.6 : 11170.5 : 1
Gamma 10%2.122.212.02
Gamma 20%2.152.272.17
Gamma 30%2.162.252.25
Gamma 40%2.22.282.36
Gamma 50%2.232.282.42
Gamma 60%2.252.292.45
Gamma 70%2.242.262.46
Gamma 80%2.32.282.52
Gamma 90%2.312.32.61
Gamma2.222.272.36
Gamma (afwijking van 2,2)0.020.070.16
Gemiddelde grijsafwijking (Delta E 1994)3.55.14.9
Kleurafwijking rood (Delta E 1994)2.842.792.77
Kleurafwijking groen (Delta E 1994)2.362.112.35
Kleurafwijking blauw (Delta E 1994)5.251.790.66
Kleurafwijking cyaan (Delta E 1994)3.842.872.56
Kleurafwijking magenta (Delta E 1994)1.473.422.2
Kleurafwijking geel (Delta E 1994)2.732.873
Gemiddelde kleurafwijking (Delta E 1994)3.12.62.3
Kleurafwijking rood (Delta E 2000)3.222.912.88
Kleurafwijking groen (Delta E 2000)2.131.962.14
Kleurafwijking blauw (Delta E 2000)5.241.780.78
Kleurafwijking cyaan (Delta E 2000)3.712.82.47
Kleurafwijking magenta (Delta E 2000)1.423.112
Kleurafwijking geel (Delta E 2000)2.572.82.91
Gemiddelde kleurafwijking (Delta E 2000)32.62.2
Gemiddelde grijsafwijking (Delta E 2000)3.844.735.87


Vergelijken

In deze review besproken drie producten

  Product Laagste prijs

Asus MG278Q

27 inch, 2560x1440, 109 ppi, TN, AMD FreeSync, 144 Hz, HDMI, DisplayPort, 1 ms, 350 cd/m², 1000 : 1

Specificaties Testresultaten Reviews Prijzen

€ 423,00

gem. € 453,00
24 shops, 21x voorraad

Asus MG279Q

27 inch, 2560x1440, 109 ppi, IPS / PLS / AHVA, AMD FreeSync, 144 Hz, HDMI, DisplayPort, 4 ms, 350 cd/m², 1000 : 1

Specificaties Testresultaten Reviews Prijzen

€ 508,50

gem. € 529,00
20 shops, 16x voorraad

Asus PG279Q

27 inch, 2560x1440, 109 ppi, IPS / PLS / AHVA, Nvidia G-Sync, 165 Hz, HDMI, DisplayPort, 4 ms, 350 cd/m², 1000 : 1

Specificaties Testresultaten Reviews Prijzen

€ 729,00

gem. € 789,00
21 shops, 19x voorraad

Dossier

Lees ook deze monitor artikelen op Hardware.Info

Vond je deze review nuttig?

Lees dan voortaan onze uitgebreidste reviews als eerste én steun deze site, met een abonnement op Hardware.Info Magazine - nu ook alleen digitaal beschikbaar!

*