Apple iMac 27 inch 2012 review: met Core i7, GTX 680MX en Fusion Drive

Wolf in schaapskleren

Door


Specificaties en prestaties

De specificaties van de 27 inch iMac.

Algemeen
 
MerkAppleApple
ProductnaamiMac 27" (MD580N/A HDD test)iMac 27" (MD580N/A SSD test)
ProductcodeMD580N/A-1MD580N/A-2
DetailsProductinfoProductinfo
Algemeen
Type systeemAll-in-OneAll-in-One
Processor
Type processorIntel Core i7 3770Intel Core i7 3770
Processor serieIntel Core i7Intel Core i7
Aantal processors11
Totaal aantal cores44
Processorkloksnelheid3.40 GHz3.40 GHz
Geheugen
Geheugen capaciteit8 GB8 GB
Aantal modules22
Type geheugenDDR3DDR3
Geheugen klokfrequentie1600 MHz1600 MHz
Geheugenmodules - Merk / ProductnaamHMT351S6CFR8C-PBHMT351S6CFR8C-PB
Moederbord
Processor socketSocket 1155Socket 1155
ChipsetIntel Z77Intel Z77
PCI-Express x16 totaal00
PCI-Express x16 vrij00
PCI-Express x1 totaal00
PCI-Express x1 vrij00
PCI totaal00
PCI vrij00
Geheugenslots totaal44
Geheugenslots vrij22
SATA 300 totaal00
SATA 300 vrij00
SATA 600 totaal00
SATA 600 vrij00
RAID 0 ondersteuning
RAID 1 ondersteuning
RAID 5 ondersteuning
Trusted Platform Module (TPM)
Externe aansluitingen
eSATA00
Serieel00
Parallel00
Firewire (totaal)00
6-pin Firewire00
4-pin Firewire00
Firewire 80000
USB 2.000
USB 3.044
PS/200
Bluetooth
HDMI-ingang
Thunderbolt22
Netwerk
LAN - ChipBroadcom NetXtreme Gigabit Ethernet Broadcom NetXtreme Gigabit Ethernet
LAN - Snelheid1000 Mbit/s1000 Mbit/s
WLAN - ChipOnbekendOnbekend
WLAN - Standaard802.11n802.11n
Videokaart
Videokaart - Geïntegreerd/LosGeïntegreerdGeïntegreerd
Type videokaartNvidia GeForce GTX 680MXNvidia GeForce GTX 680MX
Losse videokaart - Merk / ProductnaamNvidia GeForce GTX 680MXNvidia GeForce GTX 680MX
Losse videokaart - Geheugen2048 MB2048 MB
GPU kloksnelheid719 MHz719 MHz
GPU geheugensnelheid1250 MHz1250 MHz
D-Sub uitgang00
DVI-uitgang00
HDMI-uitgang
DisplayPort-uitgang22
Audio
Audio typeOnboard HDAOnboard HDA
Audio kanalen7.17.1
Audio chip / GeluidskaartCirrus Logic CS4206BCirrus Logic CS4206B
S/PDIF ingang
S/PDIF uitgang
Opslag
Totale harddisk / SSD capaciteit1128 GB1128 GB
Aantal harde schijven / SSD's22
Harddisk / SSD 1 - TypeSSDSSD
Harddisk / SSD 1 - Merk / ProductnaamApple SSD SM128EApple SSD SM128E
Harddisk / SSD 1 - Capaciteit128 GB128 GB
Harddisk / SSD 1 - Toerental0 rpm0 rpm
Harddisk / SSD 1 - InterfaceSerial ATASerial ATA
Harddisk / SSD 1 - Controller (Merk / Chipset / poort)Intel Z77 Sata 6G Poort 0 Intel Z77 Sata 6G Poort 0
Harddisk / SSD 2 - TypeHarddiskHarddisk
Harddisk / SSD 2 - Merk / ProductnaamSeagate ST1000DM003Seagate ST1000DM003
Harddisk / SSD 2 - Capaciteit1000 GB1000 GB
Harddisk / SSD 2 - Toerental7200 rpm7200 rpm
Harddisk / SSD 2 - InterfaceSerial ATASerial ATA
Harddisk / SSD 2 - Controller (Merk / Chipset / poort)Intel Z77 Sata 6G Poort 1Intel Z77 Sata 6G Poort 1
Systeemdisk configuratieLosse disksLosse disks
Data disk(s) configuratieLosse disk(s)Losse disk(s)
Optische drive(s)
Optische drive 2 - Merk / Productnaam
DVD branden
Blu-ray lezen
Blu-ray branden
Behuizing
Behuizing - Merk / Productnaamall-in-oneall-in-one
Afmetingen - Breedte65 cm65 cm
Afmetingen - Diepte20.3 cm20.3 cm
Afmetingen - Hoogte51.6 cm51.6 cm
5,25 inch extern totaal00
5,25 inch vrij00
3,5 inch extern totaal00
3,5 inch extern vrij00
3,5 inch intern totaal11
3,5 inch intern vrij00
Front audio00
Front USB00
Front Firewire00
Cardreader
Reset knop
TV kaart
TV-tuner analoog
TV-tuner DVB-T
TV-tuner DVB-C
Beeldscherm
Inclusief monitor
Scherm - Geïntegreerd
Scherm - Afmeting (inch)27 inch27 inch
Scherm - Resolutie2560x14402560x1440
Touchscreen
Multitouch
Pen-bediening
Webcam
Invoerapparaten
Inclusief muis en toetsenbord
Toetsenbord - Merk / ProductnaamApple Wireless KeyboardApple Wireless Keyboard
Toetsenbord - Draadloos
Muis - Merk / ProductnaamApple Magic MouseApple Magic Mouse
Muis - Draadloos
Software
BesturingssysteemApple MacOS XApple MacOS X
Benchmarks
Cinebench 10 (32-bit)2572425542
Cinebench 11.57.497.54
3DMark062827127496
3DMark Vantage2485124958
3DMark11 Entry93859384
3DMark11 Performance63396360
3DMark11 Extreme23042306
PCMark Vantage - Total1161320920
PCMark Vantage - Memories849215105
PCMark Vantage - Tv and Movies61927974
PCMark Vantage - Gaming1226924183
PCMark Vantage - Music830121833
PCMark Vantage - Communications1277017342
PCMark Vantage - Productivity946424186
PCMark Vantage - HDD427241141
PCMark 7 - PCMark Score37225339
PCMark 7 - Lightweight Score27205212
PCMark 7 - Productivity Score22835010
PCMark 7 - Entertainment Score44815321
PCMark 7 - Creativity Score39765545
PCMark 7 - Computation Score53865380
PCMark 7 - System Storage Score20915157
PCMark 7 - System Storage Score - 22113
HD Tune - Minimum85.2 MB/s204.3 MB/s
HD Tune - Maximum183.1 MB/s279.6 MB/s
HD Tune - Average150.5 MB/s252.6 MB/s
HD Tune - Access Time14.1 ms0.182 ms
HD Tune - Burst Rate172.5 MB/s230 MB/s
HD Tune - CPU usage1.9 %3.3 %
Windows game benchmarks 2014
Battlefield 3 (Low Preset) (1366x768)116.2 fps
Battlefield 3 (High Preset) (1366x768)84.4 fps
Battlefield 3 (Low Preset) (1920x1080)79.1 fps
Battlefield 3 (High Preset) (1920x1080)50.9 fps
Crysis 2 High (lowest) (1366x768)99.1 fps
Crysis 2 Ultra (highest) (1366x768)86.1 fps
Crysis 2 High (lowest) (1920x1080)73.9 fps
Crysis 2 Ultra (highest) (1920x1080)56.2 fps
The Elder Scrolls V Skyrim (Low) (1366x768)223.3 fps
The Elder Scrolls V Skyrim (Ultra) (1366x768)118.5 fps
The Elder Scrolls V Skyrim (Low) (1920x1080)181.4 fps
The Elder Scrolls V Skyrim (Ultra) (1920x1080)83 fps
WinSAT
WinSAT Prestatie index7.77.7
WinSAT Processor7.77.7
WinSAT Geheugen7.87.8
WinSAT Grafisch7.97.9
WinSAT Grafisch (spellen)7.97.9
WinSAT primaire harde schijf7.97.9
Energieverbruik
Energieverbruik uit0 W
Energieverbruik rust80.6 W
Energieverbruik 3DMark06 Max182 W
Energieverbruik 3DMark FireStrike Combined202 W
Geluid
Rust (15 cm)32.9 dB32.9 dB
Actief (15cm)33.2 dB33.2 dB


Vergelijken

In deze review besproken drie producten

  Product Laagste prijs

Apple iMac 27" (MD096N/A)

All-in-One, Intel Core i5 3470, 8 GB, Nvidia GeForce GTX 675MX, 1000 GB, 27 inch, Apple MacOS X

Specificaties Testresultaten Reviews

Apple iMac 27" (MD580N/A HDD test)

All-in-One, Intel Core i7 3770, 8 GB, Nvidia GeForce GTX 680MX, 1128 GB, 27 inch, Apple MacOS X

Specificaties Testresultaten Reviews

Apple iMac 27" (MD580N/A SSD test)

All-in-One, Intel Core i7 3770, 8 GB, Nvidia GeForce GTX 680MX, 1128 GB, 27 inch, Apple MacOS X

Specificaties Testresultaten Reviews

Lees ook deze systeem artikelen op Hardware.Info

Vond je deze review nuttig?

Lees dan voortaan onze uitgebreidste reviews als eerste én steun deze site, met een abonnement op Hardware.Info Magazine - nu ook alleen digitaal beschikbaar!

*