Sponsored: De vier beste videokaarten voor Minecraft met Raytracing

0 reacties

Minecraft is een van de beste verkochte games ooit. Met de komst van de Nvidia RTX-serie met raytracing en Deep Learning Super Sampling (DLSS) 2.0 heeft deze game - die wel wat wegheeft van een digitale variant op Lego - een compleet nieuwe dimensie gekregen. Hiermee waan je jezelf een echte stedenbouwer en/of architect. In dit artikel wordt ingegaan op de vernieuwingen en lees je wat de beste videokaarten zijn om Minecraft in topkwaliteit te spelen.


Met raytracing en Nvidia DLSS 2.0 ziet Minecraft er veel mooier uit.

Nog niet zo lang geleden was raytracing voorbehouden aan de studio’s in Hollywood. Met deze techniek was het mogelijk voor regisseurs om fantasie werkelijkheid te laten worden. Ook werd het in de ontwerpwereld toegepast om ingenieurs bijvoorbeeld een digitaal prototype van een auto in een realistische omgeving rond te laten rijden. Raytracing is dus allesbehalve nieuw. Voor gamestudio’s zorgt raytracing nu echter wel voor een kleine revolutie.  Tot de komst van de Nvidia RTX 20-serie moest in hardwarematige zin van alles uit de kast worden getrokken. Het maken van een scene kostte soms nachtenlang rekenwerk van krachtige, stampende machines

De fantasiewereld wordt veel realistischer.

Als je de beelden van Minecraft mét en zonder RTX vergelijkt, heb je het gevoel dat je van zwart-wit-beelden overstapt naar kleurenbeeld: een verschil van dag en nacht. Net als in professionele 3d-software kun je in deze vernieuwde Minecraft gebruikmaken van realistische ‘fysieke’ materialen, en door gebruik te maken van de verlichting kun je een gebouw of  ruimte een extra touch geven. De community van Minecraft heeft al een gigantische hoeveelheid materialen beschikbaar gesteld waarmee jij je kunt uitleven en bestaande creaties veel mooier kunt maken.

Ook zijn er vijf werelden beschikbaar die de mogelijkheden laten zien:

  • ‘Of Temples & Totems’ by Razzleberries
  • ‘Imagination Island’ by Blockworks
  • ‘Crystal Palace’ by GeminiTay
  • ‘Aquatic Adventure’ by Dr_Bond
  • ‘Color, Light, & Shadow’ by Pearlescent Moon
  • ‘Neon District’ by Elysium Fire


 Deze video geeft je een prima indruk.

Wat is DLSS 2.0?

Een van de basistechnieken die worden toegepast in deze realistische versie van dit bekende spel is Nvidia DLSS 2.0. De technologie bouwt voort op de eerste versie van DLSS uit september 2018. Dat lijkt nog maar kort geleden, maar in de it-wereld is het een eeuwigheid. In de nieuwste versie wordt een game eerst op lagere kwaliteit gerenderd (1440p voor 4k, ultra hd) om vervolgens met behulp van ai in hoge kwaliteit aan je te worden getoond.

Hét verschil met de 1.0-technologie is dat de eerste stap daar door een gigantisch serverpark werd gedaan voordat een game op de markt kwam. Nu is er één model dat op alle games wordt toegepast. Feitelijk is hetde stap van het maken van een maatpak naar confectie. Bij het scalen wordt gebruikgemaakt van de machinelearning-mogelijkheden van de tensor cores van de GTX-20-serie. Sommige games laten je uitgebreide keuzes maken tussen kwaliteit en snelheid. Minecraft maakt die keuze zelf voor je. In alle gevallen biedt Minecraft een uitstekende beeldkwaliteit.


Het realisme is grotendeels te danken aan de effectieve inzet van DLSS 2.0.

Het aantal beelden per seconde dat je te zien krijgt, hangt natuurlijk af van de complexiteit van de scene en de kracht van de gpu in je systeem. Een RTX 2060 Super zal minder frames kunnen tonen dan een RTX 2080 Super. Die laatste is uiteraard de snelste van de twee, maar hij vergt ook het meeste van het budget. De RTX 2060 is de perfecte instap om kennis te maken met deze technologie, en ook een zeer aantrekkelijke keuze als je een full hd-scherm hebt.

De duurdere RTX 2070 past goed als je je oog hebt laten vallen op een 2560x1440-scherm, en voor hogere resoluties kies je het beste het topmodel. Door DLSS 2.0 in te zetten is Nvidia met zijn RTX-kaarten dus in staat om zowel de beeldkwaliteit als de framerate te verhogen. 

Hoe kies je de beste Minecraft-videokaart?


De beste videokaart kies je door gebruik te maken van de onafhankelijke tests van Hardware Info. Er zijn veel verschillende RTX 2060 Super-videokaarten te krijgen, net zoals het aanbod van modellen op basis van de luxere RTX 2070 en 2080 groot is.

Een van de eerste aspecten waar iedereen naar kijkt, is de prijs. De euro’s zijn belangrijk, want waarom zou je meer investeren in een videokaart? Het spreekwoord zegt: ‘goedkoop is duurkoop’. De ene videokaart is de andere niet. Vergelijk het met bijvoorbeeld ketchups: ze zijn allemaal gemaakt van tomaten, maar de ene ketchup is beter en lekkerder dan de andere. Dat bepaalt soms een deel van het prijsverschil. 

Dat geldt natuurlijk ook voor gpu’s: fabrikanten gebruiken dezelfde basis, maar de uiteindelijke verschillen zijn groot. De koeling kan verschillen, en ook zien de kaarten er anders uit. Mogelijk vind jij de ene kaart mooier dan de andere. Naast prijs en prestaties van de gpu zijn er nog andere verschillen, en die hebben voor een groot deel te maken met de manier waarop de fabrikant de gpu maakt. Hoe zuinig is de kaart en hoe veel lawaai maakt hij? Zeker bij Minecraft is dat laatste een erg belangrijk aspect. Het is een spel dat je al snel vele uren achter elkaar speelt. Een reutelende videokaart in het systeem dat naast je staat is dan superirritant. De beste Minecraft-videokaart is dus stil.

De vier beste Minecraft videokaarten zijn …

Tromgeroffel: welke kaart kun je het beste kiezen als je Minecraft gaat spelen? Bij het maken van je keuze kun je de tests van Hardware Info raadplegen. Als je kritisch gaat kijken, kom je tot de conclusie dat deze vier videokaarten van MSI de beste keuze zijn. Ze hebben niet voor niets alle vier een award gewonnen, wat maakt dat je er zeker een goede aankoop aan hebt.

Een heel belangrijk element is de MSI Afterburner-software waarmee je eenvoudig net wat meer prestaties uit een kaart kunt halen en kunt kiezen voor de perfecte balans tussen geluidsontwikkeling en performance. Ook biedt Afterburner je de mogelijkheid om met één druk op de knop je kaart te overklokken. Geen goede: de prestaties liggen aan je vingers. 

Een van de geheimen van de geweldige prestaties en beperkte geluidsproductie is de Torx 3.0-fan van MSI. Deze koeler beschikt over speciaal ontwikkelde bladen waardoor de airflow versneld wordt ten opzichte van traditionele systemen. Bij het ontwerp van het koelprofiel is ook speciale aandacht besteed aan de aerodynamische eigenschappen.

Ben je even rustig aan het ontwerpen in Minecraft, dan zorgt de Zero Frozr-technologie ervoor dat de fans worden gestopt en de kaart passief wordt gekoeld. Je hoort dan alleen nog de andere onderdelen van je pc werken, en dus niet je videokaart.

De beste prestaties voor Minecraft


Een belangrijke maat bij het bepalen van je keuze is de monitor die je gaat gebruiken. Een RTX 2080 is een prachtige videokaart, maar het prijskaartje is pittig. Het is misschien iets te veel van het goede als je een full hd-scherm hebt en niet van plan bent om op korte termijn te upgraden. Ben je dat wel van plan en ben je bijvoorbeeld begerig aan het kijken naar een 34 inch groot ultrawide-scherm dan is het de overweging waard om de stap nu al te zetten.

Kijk je naar de Hardware Info performance index, dan biedt de RTX 2060 prima prestaties voor full hd. Dat zie je ook in de grafiek hieronder.  



Als je de stap naar 2560x1440 maakt omdat je bijvoorbeeld een mooi 27inch-scherm koopt, dan is de RTX 2070 aan te raden, zoals je ook in onderstaande grafiek kunt zien.

Heb je meer pixels voor je neus, dan is de RTX 2080 de beste keuze. Dat kun je goed terugzien in de tests voor de 4k-prestatieindex.

Geluidsproductie


Hoe krachtiger de kaart, hoe meer geluid hij produceert. Onderstaande grafieken laten zien dat dit zeker niet geldt voor de kaarten uit de GeForce RTX 20 Super-serie van MSI.


Conclusie

Als je nu wil genieten van de voordelen van raytracing in Minecraft, biedt MSI je de beste keuze, met een optimale balans tussen prijs/prestaties en geluidsproductie. Niet voor niets hebben al deze kaarten een Hardware Info award gewonnen.

Heb je een full hd-monitor dan is de MSI GeForce RTX 2060 Super Gaming X 8GB de beste keuze. Als je een 2560x1440-scherm hebt, is de MSI GeForce RTX 2070 Super Gaming X 8GB een prima keuze – of, als je wil profiteren van de kracht van drie in plaats van twee fans - de MSI GeForce RTX 2070 Super Gaming X Trio 8GB. Wil je ultieme prestaties voor een ultra hd 4k-scherm, dan is de MSI GeForce RTX 2080 Super Gaming X Trio 8GB  de optimale keuze.


 MSI GeForce RTX 2080 Super Gaming X Trio 8GB 
MSI GeForce RTX 2080 Super Gaming X Trio 8GB 

MSI GeForce RTX 2070 Super Gaming X 8GB 
MSI GeForce RTX 2070 Super Gaming X 8GB 

MSI GeForce RTX 2060 Super Gaming X 8GB 
MSI GeForce RTX 2060 Super Gaming X 8GB 

MSI GeForce RTX 2080 Super Gaming X Trio 8GB 
MSI GeForce RTX 2070 Super Gaming X Trio 8GB 


Vergelijkingstabel
De tabel is ook via deze link  beschikbaar.

Algemeen
 
MerkMSIMSIMSIMSI
ProductnaamGeForce RTX 2060 Super Gaming X 8GBGeForce RTX 2070 Super Gaming X 8GBGeForce RTX 2070 Super Gaming X Trio 8GBGeForce RTX 2080 Super Gaming X Trio 8GB
ProductcodeV375-216RV373-283RV372-257RV372-248R
DetailsProductinfoProductinfoProductinfoProductinfo
Chip
GPUNvidia GeForce RTX 2060 SuperNvidia GeForce RTX 2070 SuperNvidia GeForce RTX 2070 SuperNvidia GeForce RTX 2080 Super
GPU serieNvidia GeForce RTX-20Nvidia GeForce RTX-20Nvidia GeForce RTX-20Nvidia GeForce RTX-20
GPU fabrikantNvidiaNvidiaNvidiaNvidia
Klokfrequentie GPU1470 MHz1605 MHz1605 MHz1650 MHz
Klokfrequentie turbo1695 MHz1800 MHz1800 MHz1845 MHz
Aantal rekenkernen2176256025603072
Power Limit - Default175 W215 W215 W250 W
Power Limit - Minimum125 W107.5 W107.5 W125 W
Power Limit - Maximum185 W240 W240 W285 W
Temperatuur Limiet - Default83 °C83 °C83 °C84 °C
Temperatuur Limiet - Maximum88 °C88 °C88 °C88 °C
Geheugen
Geheugengrootte8192 MB8192 MB8192 MB8192 MB
Geheugensnelheid1750 MHz1750 MHz1750 MHz1938 MHz
GeheugentypeGDDR6GDDR6GDDR6GDDR6
Geheugenkoeling
Geheugenchips (merk)MicronMicronMicronSamsung
Functionaliteit
DirectX versieDirectX 12DirectX 12DirectX 12DirectX 12
Nvidia SLI/NVLink-compatible
AMD Crossfire-compatible
Kaartontwerp
InterfacePCI-Express 3.0 x16PCI-Express 3.0 x16PCI-Express 3.0 x16PCI-Express 3.0 x16
GPU koelingActief (2x)Actief (2x)Actief (3x) Actief (3x)
PEG stroomaansluiting
Type power connector(s)PEG6PEG6+PEG82x PEG82x PEG8
Aantal slots2322
Lengte25 cm29.9 cm33.1 cm33.3 cm
Breedte11.5 cm12.6 cm13 cm13.4 cm
Hoogte5.5 cm5.7 cm5.7 cm5.7 cm
Low profile
Aansluitingen
D-Sub uitgang
DVI uitgang
Aantal DVI uitgangen00
HDMI uitgang
HDMI-versie2.02.0b2.0b2.0b
Aantal HDMI uitgangen1111
DisplayPort uitgang
DisplayPort-versie1.41.41.41.4
Aantal DisplayPort uitgangen3333
Interne HDMI aansluitingen00
USB-C uitgang
VirtualLink USB-C
Benchmarks 2019 (Win 10 Pro x64, Intel Core i9 9900K 8c8t @ 5GHz
Gebruikte driver versie431.16436.30431.16431.56
3DMark Firestrike20515228122225724168
3DMark Firestrike Graphics score22836263202559529869
3DMark Firestrike Extreme10302120341162713366
3DMark Firestrike Ultra5340632260766952
3DMark Timespy9084101721014511462
3DMark Timespy - Graphics score9112104351045111997
Unigine Superposition - 1080p High - Totaalscore12387141411468216427
Unigine Superposition - 1080p High92.7 fps105.8 fps109.8 fps122.9 fps
Unigine Superposition - 4K Optimized - Totaalscore7161848884989656
Unigine Superposition - 4K Optimized53.6 fps63.5 fps63.6 fps72.2 fps
Assassins Creed Odyssey - 1920x1080 - Medium119 fps123 fps127 fps
Assassins Creed Odyssey - 1920x1080 - Ultra68 fps78 fps82 fps
Assassins Creed Odyssey - 2560x1440 - Medium95 fps101 fps110 fps
Assassins Creed Odyssey - 2560x1440 - Ultra60 fps63 fps68 fps
Assassins Creed Odyssey - 3840x2160 - Medium65 fps65 fps71 fps
Assassins Creed Odyssey - 3840x2160 - Ultra35 fps40 fps45 fps
Battlefield V (DX12) - 1920x1080 - Medium138.4 fps188.6 fps179.9 fps191 fps
Battlefield V (DX12) - 1920x1080 - Ultra101 fps145.2 fps135.5 fps155.1 fps
Battlefield V (DX12) - 2560x1440 - Medium100.6 fps145.6 fps139.9 fps163.1 fps
Battlefield V (DX12) - 2560x1440 - Ultra77 fps114.1 fps103.8 fps122.7 fps
Battlefield V (DX12) - 3840x2160 - Medium56.1 fps83.9 fps80.9 fps95.6 fps
Battlefield V (DX12) - 3840x2160 - Ultra43.5 fps65.5 fps61.3 fps74 fps
Far Cry 5 - 1920x1080 - Medium152 fps160 fps156 fps164 fps
Far Cry 5 - 1920x1080 - Ultra126 fps138 fps136 fps143 fps
Far Cry 5 - 2560x1440 - Medium110 fps125 fps125 fps138 fps
Far Cry 5 - 2560x1440 - Ultra90 fps103 fps103 fps113 fps
Far Cry 5 - 3840x2160 - Medium57 fps66 fps66 fps73 fps
Far Cry 5 - 3840x2160 - Ultra47 fps55 fps55 fps61 fps
Forza Horizon 4 - 1920x1080 - Medium153.6 fps219.5 fps169.8 fps227.3 fps
Forza Horizon 4 - 1920x1080 - Ultra (8x AA)101.6 fps145.8 fps114.9 fps144.5 fps
Forza Horizon 4 - 2560x1440 - Medium126.1 fps177.8 fps143.8 fps185.5 fps
Forza Horizon 4 - 2560x1440 - Ultra (8x AA)81.1 fps114.0 fps94.9 fps114.2 fps
Forza Horizon 4 - 3840x2160 - Medium86.9 fps120.3 fps104.4 fps127.3 fps
Forza Horizon 4 - 3840x2160 - Ultra (8x AA)54.6 fps75.8 fps65.7 fps75.3 fps
Ghost Recon Wildlands - 1920x1080 - Medium128 fps136.6 fps139.3 fps149.8 fps
Ghost Recon Wildlands - 1920x1080 - Ultra68.8 fps75.5 fps76.1 fps82.3 fps
Ghost Recon Wildlands - 2560x1440 - Medium97.4 fps105.8 fps106.2 fps115.7 fps
Ghost Recon Wildlands - 2560x1440 - Ultra54.6 fps60.3 fps60.6 fps65.1 fps
Ghost Recon Wildlands - 3840x2160 - Medium55.7 fps62.91 fps62.9 fps69.7 fps
Ghost Recon Wildlands - 3840x2160 - Ultra33.1 fps37.3 fps37.6 fps41.8 fps
Shadow of the Tomb Raider - 1920x1080 - Medium138 fps137 fps159 fps160 fps
Shadow of the Tomb Raider - 1920x1080 - Ultra104 fps118 fps120 fps132 fps
Shadow of the Tomb Raider - 2560x1440 - Medium95 fps97 fps110 fps123 fps
Shadow of the Tomb Raider - 2560x1440 - Ultra70 fps81 fps81 fps91 fps
Shadow of the Tomb Raider - 3840x2160 - Medium53 fps55 fps63 fps71 fps
Shadow of the Tomb Raider - 3840x2160 - Ultra36 fps43 fps43 fps49 fps
Hardware.Info Prestatiescore
HWI Videokaart Prestatiescore 2019 (Full HD)118.1141.5135.2150.4
HWI Videokaart Prestatiescore 2019 (WQHD)88108.1103.9118.7
HWI Videokaart Prestatiescore 2019 (4K)50.663.261.670.6
Stroomverbruik
Stroomverbruik (Videokaart) - Idle - 12V PEG16.28 W3.89 W6.82 W5.26 W
Stroomverbruik (Videokaart) - Idle - 12V PEG20 W6.91 W5.76 W5.07 W
Stroomverbruik (Videokaart) - Idle - 12V PCIe4.95 W1.89 W1.79 W2.91 W
Stroomverbruik (Videokaart) - Idle - Totaal11.22 W12.65 W14.37 W13.23 W
Stroomverbruik (Videokaart) - Load - 12V PEG1192.89 W53.16 W98.75 W89.65 W
Stroomverbruik (Videokaart) - Load - 12V PEG20 W133.81 W97.4 W123.43 W
Stroomverbruik (Videokaart) - Load - 12V PCIe58.09 W51.98 W44.15 W44.63 W
Stroomverbruik (Videokaart) - Load - Totaal187.75 W218.95 W204.31 W257.71 W
Geluidsproductie
Geluidsproductie - Idle (10 cm.)18 dB(A)18 dB(A)18 dB(A)18 dB(A)
Geluidsproductie - Load (10 cm.)36.5 dB(A)41.3 dB(A)37.2 dB(A)36.4 dB(A)
Geluidsproductie - 100% fanprofiel (10 cm.)61.2 dB(A)64.8 dB(A)60.4 dB(A)59.4 dB(A)
Fanprofiel 1 load35 %47 %32 %34 %
Fanprofiel 2 load45 %
Fanprofiel voor 40 dB(A) (10 cm.)50 %45 %49 %53 %
Warmteontwikkeling
Max. temperatuur (30 min. duurtest)61 °C68 °C65 °C66 °C
Stabiele klokfrequentie na 30 min. duurtest1890 MHz1950 MHz1950 MHz1965 MHz
Temperatuur bij 40 dB(A) en vaste snelheid/spanning57 °C59 °C51 °C51 °C
Stabiele klokfrequentie - 40 dB(A) + vaste spanning1890 MHz1892 MHz1905 MHz1905 MHz

 
 

 

Bronnen: MSI, NVIDIA


4 besproken producten

Vergelijk alle producten

Vergelijk   Product Prijs
Excellent MSI GeForce RTX 2060 Super Gaming X 8GB

MSI GeForce RTX 2060 Super Gaming X 8GB

  • Nvidia GeForce RTX 2060 Super
  • 1695 MHz
  • 8192 MB

€ 466,00

17 winkels
Excellent MSI GeForce RTX 2070 Super Gaming X 8GB

MSI GeForce RTX 2070 Super Gaming X 8GB

  • Nvidia GeForce RTX 2070 Super
  • 1800 MHz
  • 8192 MB

€ 583,80

13 winkels
Ultimate MSI GeForce RTX 2070 Super Gaming X Trio 8GB

MSI GeForce RTX 2070 Super Gaming X Trio 8GB

  • Nvidia GeForce RTX 2070 Super
  • 1800 MHz
  • 8192 MB

€ 590,00

21 winkels
Excellent MSI GeForce RTX 2080 Super Gaming X Trio 8GB

MSI GeForce RTX 2080 Super Gaming X Trio 8GB

  • Nvidia GeForce RTX 2080 Super
  • 1845 MHz
  • 8192 MB

€ 785,02

17 winkels
« Vorig bericht Volgend bericht »
0
*