[Pro] StarTech.com komt met USB-naar-glasvezel converters: van USB-C naar SFP

17 reacties

Computers en laptops worden veelal op RJ45-netwerken aangesloten maar er zijn ook scenario’s waarbij optische verbindingen worden gebruikt. Waar uitbreidingskaarten voor desktops al lange tijd beschikbaar zijn, geldt dat niet voor USB-naar-glasvezel converters. StarTech.com heeft daarom een aantal USB-naar-glasvezel adapters geïntroduceerd waarmee fiber-to-the-desk connectiviteit gerealiseerd kan worden.

De serie bestaat uit een aantal varianten: USB 3.0, USB-C en USB 2.0 naar SFP, USB 2.0 naar 100BaseFX SC en USB 3.0 naar 1000Base-SX SC. Voor de eerste drie modellen is een SFP-transceivermodule benodigd die niet wordt meegeleverd. Waar USB 3.0 en USB-C gigabitsnelheden ondersteunen, blijft de USB2.0-variant beperkt tot 100 Mb/s. De laatste twee modellen hebben beide een SC-poort; met de USB2.0- en USB3.0-variant kunnen via multi-mode glasvezel respectievelijk 550 meter en 2 kilometer overbrugd worden.

De glasvezelproducten zijn bedoeld voor de zakelijke markt en hebben een stevig prijskaartje. De producten krijgen twee jaar garantie en levenslange technische ondersteuning. Zowel Windows, Mac als Linux worden ondersteund.

Model

Productcode

Adviesprijs excl. BTW

Adviesprijs incl. BTW

USB 3.0 - SFP

US1GA30SFP

€358,99

€434,38

USB-C - SFP

US1GC30SFP

€368,99

€446,48

USB 2.0 - SFP

US100A20SFP

€202,99

€245,62

USB 3.0 - 1000Base-SX

US1GA30SXSC

€435,99

€527,55

USB 2.0 - 100BaseFX

US100A20FXSC

€254,99

€308,54

« Vorig bericht Volgend bericht »
0
*