[Pro] Ethernet Alliance rolt IEEE 802.3bs-standaard uit voor 400 Gbit/s ethernet

14 reacties

Eind vorig jaar is de IEEE 802.3bs-standaard goedgekeurd door de Ethernet Alliance en het consortium wil de standaard vanaf vandaag helpen commercieel uit te rollen. De standaard bevat specificaties voor snelheden van 200 Gbit/s en 400 Gbit/s en moet de honger naar bandbreedte stillen in onder meer cloud-scale datacenters, internet exchanges, co-location services en andere plekken waar veel bandbreedte nodig is.

In maart 2017 wist de Ethernet Alliance 400 Gbit/s succesvol te demonstreren tijdens OFC 2017 (Optical Society's optical networking and communications conference and expo). 200 Gbit/s en 400 Gbit/s is primair bedoeld voor het bedrijfsleven en niet de thuisgebruiker. De snelheden zijn ook niet te bereiken met de huidige, veel gebruikte cat. 5 en cat.6 netwerkkabels; daarvoor is een optische verbinding voor nodig.

De 'Standard for Ethernet Amendment: Media Access Control Parameters, Physical Layers, and Management Parameters for 200 gigabit per second (Gb/s) and 400 Gb/s Operation' bevat zeven nieuwe phy-specificaties voor implementatie via singlemode en OM3/OM4 multimode glasvezelbekabeling:

  • 200GBASE-DR4: 200Gbit/s-transmissie via vier channels (8 vezels) van singlemode glasvezelbekabeling met een bereik van minimaal 500 meter
  • 200GBASE-FR4: 200Gbit/s-transmissie via een 4 WDM-channel (Wavelength Division Multiplexed) (2 vezels) van singlemode glasvezelbekabeling met een bereik van minimaal 2 kilometer
  • 200GBASE-LR4: 200Gbit/s-transmissie via een 4 WDM-channel (2 vezels) van singlemode glasvezelbekabeling met een bereik van minimaal 10 kilometer
  • 400GBASE-SR16: 400Gbit/s-transmissie via zestien channels (32 vezels) van multimode glasvezelbekabeling met een bereik van minimaal 100 meter
  • 400GBASE-DR4: 400Gbit/s-transmissie via vier channels (8 vezels) van singlemode glasvezelbekabeling met een bereik van minimaal 500 meter
  • 400GBASE-FR8: 400Gbit/s-transmissie via een 8 WDM-channel (2 vezels) van singlemode glasvezelbekabeling met een bereik van minimaal 2 kilometer
  • 400GBASE-LR8: 400Gbit/s-transmissie via een 8 WDM-channel (2 vezels) van singlemode glasvezelbekabeling met een bereik van minimaal 10 kilometer

Bekijk ook: Rambus introduceert 56G PHY voor 400 Gb/s ethernet

Bronnen: PC Gamer, Techpowerup, Lightwaveonline

« Vorig bericht Volgend bericht »
0