Microsoft Surface Laptop 3 review: Weer bij de tijd met Intel of AMD

8 reacties
2 besproken producten
Inhoudsopgave
  1. 1. Inleiding
  2. 2. Constructie en aansluitingen
  3. 3. Toetsenbord en touchpad
  4. 4. Beeldscherm
  5. 5. Systeemprestaties
  6. 6. Opslag en uitbreiden
  7. 7. Accuduur en koeling
  8. 8. Specificaties en foto's
  9. 9. Conclusie
  10. 2 besproken producten
  11. 8 reacties

Specificaties en foto's

Hieronder vind je alle foto's, specificaties en testresultaten van de Surface Laptop 3 13 inch en 15 inch.

Foto's Surface Laptop 3 (13 inch)

Foto's Surface Laptop 3 (15 inch)

Algemeen
 
MerkMicrosoftMicrosoft
ProductnaamSurface Laptop 3 (V4C-00029)Surface Laptop 3 Ryzen 5 3580U (15", 8GB, 256GB SSD)
ProductcodeV4C-00029VGZ-00029
DetailsProductinfoProductinfo
Apparaat type
SerieMicrosoft SurfaceMicrosoft Surface
Apparaat typeLaptopLaptop
ToetsenbordindelingQwertyQwerty
Processor / Chipset / Geheugen
Processor serieIntel Core i5AMD Ryzen 5
Processor typeIntel Core i5 1035G7AMD Ryzen 5 Microsoft Surface (R) Edition
Processor klokfrequentie1.2 GHz2.1 GHz
Processor klokfrequentie (max. turbo)3.7 GHz3.7 GHz
Aantal processorcores44
Geheugen capaciteit8 GB8 GB
Type geheugenDDR4DDR4
Geheugen klokfrequentie3733 MHz2400 MHz
SODIMM sloten00
Vrije SODIMM sloten00
Werkgeheugen uitbreidbaar tot8 GB8 GB
Scherm
Scherm diagonaal13.5 inch15 inch
Resolutie2256x15042496x1664
Verhouding3:23:2
Pixeldichtheid201 ppi200 ppi
Scherm type (mat/glans)GlanzendGlanzend
PaneeltypeIPSIPS
Touchscreen
Aanraakpunten touchscreen10 aanraakpunten10 aanraakpunten
Touchscreen typeCapacitiefCapacitief
Geschikt voor peninvoer
Maximale verversingsfrequentie60 Hz60 Hz
Graphics
GPU typeIntel Iris Plus GraphicsAMD Radeon Vega 9 Graphics
Geïntegreerde / losse GPUGeïntegreerdGeïntegreerd
Opslag
Totale opslagcapaciteit256 GB256 GB
SSD opslagcapaciteit256 GB256 GB
Beschikbaar opslaggeheugen194 GB187.7 GB
Aantal harddisks / SSD's11
Harddisk/SSD 1 capaciteit256 GB256 GB
Harddisk/SSD 1 soortSSD/FlashSSD/Flash
Harddisk/SSD 1 merk/productHFM256DGTNG-87A0AHFM256DGTNG-87A0A
Harddisk/SSD 1 form factorM.2M.2
DVD branden
Blu-ray lezen
Blu-ray branden
Connectiviteit / Netwerk
LAN Aansluiting (RJ45)
WLAN / WiFi standaard802.11ax (Wi-Fi 6)802.11ac (Wi-Fi 5)
WLAN adapterIntel(R) Wi-Fi 6 AX201 160MhzQualcomm QCA61x4A 802.11ac Wireless Adapter
Bluetooth
Bluetooth-versieBluetooth 5.0Bluetooth 5.0
Infrarood
3G (HSPA/UMTS)
4G (LTE)
Aansluitingen
Smartcard
USB 3.1 Gen1 (Type-A)11
USB 3.1 Gen1 (Type-C)11
Cardreader - SD
Cardreader - MicroSD
DVI-uitgang
VGA-uitgang
HDMI-uitgang
Micro HDMI-uitgang
DisplayPort-uitgang
Mini DisplayPort-uitgang
Analoge audio aansluitingen11
Aansluiting dockingstation
Kensingtonslot
Camera
Geïntegreerde camera
Cameraresolutie0.9 MPixel0.9 MPixel
Tweede camera
Flitser
Windows Hello compatible
Sensors
Accelerometer
Vingerafdruklezer
GPS
Kompas
NFC
Overige hardware
Trusted Platform Module (TPM)
Geïntegreerde microfoon
Maten en gewichten
Accu capaciteit (Wh)45.8 Wh45.8 Wh
Verwisselbare accu
Gewicht totaal1255 gram1545 gram
Afmeting - Breedte30.8 cm34 cm
Afmeting - Diepte22.4 cm24.5 cm
Afmeting - Hoogte/Dikte1.64 cm1.68 cm
Software
BesturingssysteemMicrosoft Windows 10 HomeMicrosoft Windows 10 Home
Besturingssysteem (serie)WindowsWindows
Aantal bits OS64 bit64 bit
Overige
Garantie1 jaar1 jaar
Numeriek toetsenbord
Windows benchmarks
3DMark - Ice Storm6982060405
3DMark - Cloud Gate1352713767
3DMark - Cloud Gate Graphics1689419491
3DMark - Cloud Gate Physics79696790
3DMark - Fire Strike25632489
3DMark - Fire Strike Graphics27652813
3DMark - Fire Strike Physics114619232
3DMark - Fire Strike Combined946842
3DMark - Fire Strike Extreme1085
3DMark - Time Spy799870
3DMark - Time Spy Graphics900972
3DMark - Time Spy CPU32512921
Cinebench R15 - Single170136
Cinebench R15 - Multi726697
PCMark 7 - PCMark Score73106786
PCMark 7 - Lightweight Score57175062
PCMark 7 - Productivity Score67196110
PCMark 7 - Entertainment Score47514573
PCMark 7 - Creativity Score100388990
PCMark 7 - Computation Score1605211878
PCMark 7 - System Storage Score53485733
Opstarttijd9.99 sec.9.13 sec.
PCMark 8 v2 - Home34753327
PCMark 8 v2 - Creative39713591
PCMark 8 v2 - Work35083015
PCMark 8 - Storage 2.0 - Storage Score49805004
PCMark 8 - Storage 2.0 - Storage Bandwidth269.03 MB/s307.1 MB/s
WiFi speedtest 2.4GHz receive143.00 Mbit/s198.66 Mbit/s
WiFi speedtest 2.4GHz send190.29 Mbit/s162.76 Mbit/s
WiFi speedtest 5.0GHz receive379.52 Mbit/s488.78 Mbit/s
WiFi speedtest 5.0GHz send653.25 Mbit/s492.31 Mbit/s
Geekbench4 - Multi1725111642
Geekbench4 - Multi crypto170098275
Geekbench4 - Multi integer1975513964
Geekbench4 - Multi float2063613415
Geekbench4 - Multi memory65984597
Geekbench4 - Single54323247
Geekbench4 - Single crypto71721458
Geekbench4 - Single integer51762716
Geekbench4 - Single float54403820
Geekbench4 - Single memory(33)55594029
Geekbench4 - OpenCL5379736715
Energieverbruik / Accu
Energieverbruik uit0.2 W0.2 W
Energieverbruik adapter (zonder laptop)0.1 W0.1 W
Energieverbruik idle8.2 W8.3 W
Browser accutest - 180 cd/m2530 min.522 min.
PCMark Creative accutest - 180 cd/m2299 min.337 min.
PCMark Creative (Accu)29052350
Testresultaten beeldscherm
Gemeten kleurruimtesRGBsRGB
Kleurtemperatuur6708 K7033 K
Helderheid wit391.71 cd/m²385.71 cd/m²
Helderheid zwart0.28 cd/m²0.29 cd/m²
Contrast1399 : 11330 : 1
Checkerboard wit396.121 cd/m²385.71 cd/m²
Checkerboard zwart0.285 cd/m²0.291 cd/m²
Checkerboard contrast1390 : 11325 : 1
Gamma2.182.19
Gamma (afwijking van 2,2)0.020.01
Kleurafwijking rood (Delta E 1994)2.032.17
Kleurafwijking groen (Delta E 1994)0.260.78
Kleurafwijking blauw (Delta E 1994)1.231.62
Kleurafwijking cyaan (Delta E 1994)0.863.04
Kleurafwijking magenta (Delta E 1994)0.631.46
Kleurafwijking geel (Delta E 1994)0.550.93
Gemiddelde kleurafwijking (Delta E 1994)0.91.7
Gemiddelde grijsafwijking (Delta E 1994)24
Kleurafwijking 75% wit (Delta E 2000)1.88 mΔuv4.49 mΔuv
Kleurafwijking 75% rood (Delta E 2000)2.35 mΔuv2.5 mΔuv
Kleurafwijking 75% groen (Delta E 2000)0.23 mΔuv0.69 mΔuv
Kleurafwijking 75% blauw (Delta E 2000)1 mΔuv1.35 mΔuv
Kleurafwijking 75% cyaan (Delta E 2000)0.82 mΔuv3.03 mΔuv
Kleurafwijking 75% magenta (Delta E 2000)0.59 mΔuv1.33 mΔuv
Kleurafwijking 75% geel (Delta E 2000)0.61 mΔuv1 mΔuv
Gemiddelde kleurafwijking (Delta E 2000) incl. wit1.2 mΔuv2.4 mΔuv
Kleurafwijking 100% wit (Delta E 2000)1.96 mΔuv5.2 mΔuv
Gemiddelde kleurafwijking (Delta E 2000)0.91.7
Gemiddelde grijsafwijking (Delta E 2000)1.83.7
sRGB dekking97.8 %96.8 %
DCI-P3 dekking72.6 %72 %
Rec 2020 dekking52.1 %51.6 %


2 besproken producten

Vergelijk alle producten

Vergelijk   Product Prijs
Microsoft Surface Laptop 3 (V4C-00029)

Microsoft Surface Laptop 3 (V4C-00029)

  • Intel Core i5 1035G7
  • 8 GB
  • 13.5 inch
  • 2256x1504
  • Touchscreen
  • Intel Iris Plus Graphics
  • 256 GB
  • Qwerty
  • 1.25 kg
  • Windows

€ 1.149,00

6 winkels
Microsoft Surface Laptop 3 Ryzen 5 3580U (15", 8GB, 256GB SSD)

Microsoft Surface Laptop 3 Ryzen 5 3580U (15", 8GB, 256GB SSD)

  • AMD Ryzen 5 Microsoft Surface (R) Edition
  • 8 GB
  • 15 inch
  • 2496x1664
  • Touchscreen
  • AMD Radeon Vega 9 Graphics
  • 256 GB
  • Qwerty
  • 1.54 kg
  • Windows

€ 1.349,00

5 winkels
0
*