Wat is de beste betaalbare gaming laptop? MSI GF63 versus Acer Aspire 7-A715 versus HP Pavilion Gaming 15

13 reacties
3 besproken producten
Inhoudsopgave
  1. 1. Inleiding
  2. 2. MSI GF63 Thin 9SC-203NL
  3. 3. HP Pavilion Gaming 15 dk0976nd (6WJ71EA)
  4. 4. Acer Aspire 7 A715-74G-75QA
  5. 5. Beeldscherm
  6. 6. Systeemprestaties
  7. 7. Gaming prestaties
  8. 8. Accuduur en koeling
  9. 9. Specificaties en foto's
  10. 10. Conclusie
  11. 3 besproken producten
  12. 13 reacties

Specificaties en foto's

Op deze pagina vind je alle foto's, specificaties en testresultaten van de MSI GF63, de HP Pavilion Gaming 15 en de Acer Aspire 7 A715.

Foto's MSI GF63

Foto's HP Pavilion 15

Foto's Acer Aspire 7 A715

Algemeen
 
MerkAcerHPMSI
ProductnaamAspire 7 A715-74G-75QAPavilion Gaming 15-dk0976nd (6WJ71EA)GF63 9SC-203NL
ProductcodeNH.Q5TEH.0096WJ71EA#ABH9S7-16R312-203
DetailsProductinfoProductinfoProductinfo
Apparaat type
SerieAspire 7Pavilion
Apparaat typeLaptopLaptopLaptop
ToetsenbordindelingQwertyQwertyQwerty
Processor / Chipset / Geheugen
Processor serieIntel Core i7Intel Core i7Intel Core i7
Processor typeIntel Core i7 9750HIntel Core i7 9750HIntel Core i7 9750H
Processor klokfrequentie2.6 GHz2.6 GHz2.6 GHz
Processor klokfrequentie (max. turbo)4.5 GHz4.5 GHz4.5 GHz
Aantal processorcores666
Geheugen capaciteit16 GB16 GB16 GB
Type geheugenDDR4DDR4DDR4
Geheugen klokfrequentie2667 MHz2667 MHz2667 MHz
SODIMM sloten222
Vrije SODIMM sloten000
Werkgeheugen uitbreidbaar tot16 GB16 GB16 GB
Scherm
Scherm diagonaal15.6 inch15.6 inch15.6 inch
Resolutie1920x10801920x10801920x1080
Verhouding16:916:916:9
Pixeldichtheid141 ppi141 ppi141 ppi
Scherm type (mat/glans)MatMatMat
PaneeltypeIPSIPSIPS
LED-achtergrondverlichting
Touchscreen
Geschikt voor peninvoer
Maximale verversingsfrequentie60 Hz60 Hz60 Hz
Graphics
GPU typeNvidia GeForce GTX 1650Nvidia GeForce GTX 1650Nvidia GeForce GTX 1650
Geïntegreerde / losse GPULosse chipLosse chipLosse chip
Videogeheugen4 GB4 GB4 GB
Opslag
Totale opslagcapaciteit1256 GB512 GB1256 GB
SSD opslagcapaciteit256 GB512 GB256 GB
Harddisk opslagcapaciteit1000 GB
Harddisk toerental5400 rpm
Beschikbaar opslaggeheugen1131.7 GB442.3 GB1125.2 GB
Aantal harddisks / SSD's212
Harddisk/SSD 1 capaciteit256 GB512 GB256 GB
Harddisk/SSD 1 soortSSD/FlashSSD/FlashSSD/Flash
Harddisk/SSD 1 merk/productKingston RBUSNS8154P3256GJKBG30ZMV512G TOSHIBAKingston RBU-SNS8152S3256GG2
Harddisk/SSD 1 form factorM.2M.2M.2
Harddisk/SSD 2 capaciteit1000 GB1000 GB
Harddisk/SSD 2 soortHarddiskHarddisk
Harddisk/SSD 2 merk/productWDC WD10SPZX-21Z10T0WDC WD10SPZX-17Z10T1
DVD branden
Blu-ray lezen
Blu-ray branden
Connectiviteit / Netwerk
LAN Aansluiting (RJ45)
LAN adapterRealtek Gaming GBE Family ControllerRealtek Gaming GBE Family ControllerRealtek PCIe GBE
LAN snelheid1000 Mbit/s1000 Mbit/s1000 Mbit/s
WLAN / WiFi standaard802.11ac (Wi-Fi 5)802.11ac (Wi-Fi 5)802.11ac (Wi-Fi 5)
WLAN adapterIntel Wireless-AC 9560Intel Wireless-AC 9560Intel Wireless-AC 9560
Bluetooth
Bluetooth-versieBluetooth 4.2Bluetooth 5.0Bluetooth 5.0
Infrarood
3G (HSPA/UMTS)
4G (LTE)
Aansluitingen
Smartcard
USB 2.0 (Type-A)1
USB 3.1 Gen1 (Type-A)233
USB 3.1 Gen1 (Type-C)111
Cardreader - SD
Cardreader - MicroSD
DVI-uitgang
VGA-uitgang
HDMI-uitgang
Aantal HDMI-uitgangen111
Micro HDMI-uitgang
HDMI-versie2.01.42.0
DisplayPort-uitgang
Mini DisplayPort-uitgang
Analoge audio aansluitingen112
Aansluiting dockingstation
Kensingtonslot
Camera
Geïntegreerde camera
Cameraresolutie0.9 MPixel0.9 MPixel0.9 MPixel
Tweede camera
Flitser
Windows Hello compatible
Sensors
Accelerometer
Vingerafdruklezer
GPS
Kompas
NFC
Overige hardware
Trusted Platform Module (TPM)
Geïntegreerde microfoon
Maten en gewichten
Accu capaciteit (Wh)60.3 Wh48.4 Wh49.3 Wh
Verwisselbare accu
Gewicht totaal2210 gram2325 gram1920 gram
Afmeting - Breedte36.2 cm36 cm35.8 cm
Afmeting - Diepte25.5 cm25.7 cm25.5 cm
Afmeting - Hoogte/Dikte2.45 cm2.96 cm2.19 cm
Software
BesturingssysteemMicrosoft Windows 10 HomeMicrosoft Windows 10 HomeMicrosoft Windows 10 Home
Besturingssysteem (serie)WindowsWindowsWindows
Aantal bits OS64 bit64 bit
Overige
Garantie1 jaar1 jaar1 jaar
Numeriek toetsenbord
Windows benchmarks
3DMark - Ice Storm96011112703102477
3DMark - Cloud Gate268352977728928
3DMark - Cloud Gate Graphics587655823052223
3DMark - Cloud Gate Physics92481098711295
3DMark - Fire Strike814784427373
3DMark - Fire Strike Graphics937293788125
3DMark - Fire Strike Physics122831771817430
3DMark - Fire Strike Combined327833332882
3DMark - Fire Strike Extreme401441173550
3DMark - Time Spy340535293082
3DMark - Time Spy Graphics364837963355
3DMark - Time Spy CPU612766586755
Cinebench R15 - Single184184191
Cinebench R15 - Multi103411241105
PCMark 7 - PCMark Score699467376966
PCMark 7 - Lightweight Score636764126632
PCMark 7 - Productivity Score574657375943
PCMark 7 - Entertainment Score501449745073
PCMark 7 - Creativity Score9877967710415
PCMark 7 - Computation Score101681048813572
PCMark 7 - System Storage Score565356755656
Opstarttijd11.29 sec.13.33 sec.11.23 sec.
PCMark 8 v2 - Home385639413945
PCMark 8 v2 - Creative462647804889
PCMark 8 v2 - Work388238923817
PCMark 8 - Storage 2.0 - Storage Score505750025000
PCMark 8 - Storage 2.0 - Storage Bandwidth445.01 MB/s302.23 MB/s302.31 MB/s
WiFi speedtest 2.4GHz receive206.80 Mbit/s194.90 Mbit/s107.18 Mbit/s
WiFi speedtest 2.4GHz send187.13 Mbit/s177.14 Mbit/s92.98 Mbit/s
WiFi speedtest 5.0GHz receive497.37 Mbit/s552.54 Mbit/s557.52 Mbit/s
WiFi speedtest 5.0GHz send516.46 Mbit/s629.97 Mbit/s639.91 Mbit/s
Geekbench4 - Multi204882335622752
Geekbench4 - Multi crypto151421498115341
Geekbench4 - Multi integer254732936728368
Geekbench4 - Multi float237492770326894
Geekbench4 - Multi memory571754045754
Geekbench4 - Single498452455302
Geekbench4 - Single crypto470949284858
Geekbench4 - Single integer511754925483
Geekbench4 - Single float501552765403
Geekbench4 - Single memory(33)470947214852
Geekbench4 - OpenCL394874093939709
Energieverbruik / Accu
Energieverbruik uit0.3 W0.3 W0.3 W
Energieverbruik adapter (zonder laptop)0.1 W0.1 W0.1 W
Energieverbruik idle6.3 W8.2 W7.2 W
Browser accutest - 180 cd/m2272 min.249 min.298 min.
PCMark Creative accutest - 180 cd/m2218 min.164 min.139 min.
PCMark Creative (Accu)323537203815
Testresultaten beeldscherm
Gemeten kleurruimtesRGBsRGBsRGB
Kleurtemperatuur7310 K6671 K7796 K
Helderheid wit256.27 cd/m²260.58 cd/m²266.13 cd/m²
Helderheid zwart0.23 cd/m²0.18 cd/m²0.28 cd/m²
Contrast1114.2 : 11447.7 : 1950.5 : 1
Checkerboard wit256.228 cd/m²260.61 cd/m²
Checkerboard zwart0.234 cd/m²0.185 cd/m²
Checkerboard contrast1095 : 11409 : 1
Gamma2.392.472.29
Gamma (afwijking van 2,2)0.190.270.09
Kleurafwijking rood (Delta E 1994)5.015.844.38
Kleurafwijking groen (Delta E 1994)9.199.857.55
Kleurafwijking blauw (Delta E 1994)14.8313.6714.15
Kleurafwijking cyaan (Delta E 1994)5.965.388.11
Kleurafwijking magenta (Delta E 1994)8.978.048.85
Kleurafwijking geel (Delta E 1994)5.465.535.39
Gemiddelde kleurafwijking (Delta E 1994)8.28.18.1
Gemiddelde grijsafwijking (Delta E 1994)54.56.8
Kleurafwijking 75% wit (Delta E 2000)3.81 mΔuv3.66 mΔuv
Kleurafwijking 75% rood (Delta E 2000)5.59 mΔuv6.78 mΔuv4.84 mΔuv
Kleurafwijking 75% groen (Delta E 2000)8.34 mΔuv8.9 mΔuv7.16 mΔuv
Kleurafwijking 75% blauw (Delta E 2000)16.48 mΔuv14.48 mΔuv15.53 mΔuv
Kleurafwijking 75% cyaan (Delta E 2000)6.28 mΔuv5.97 mΔuv8.26 mΔuv
Kleurafwijking 75% magenta (Delta E 2000)9.34 mΔuv8.33 mΔuv9.13 mΔuv
Kleurafwijking 75% geel (Delta E 2000)5.17 mΔuv5.62 mΔuv5.33 mΔuv
Gemiddelde kleurafwijking (Delta E 2000) incl. wit7.7 mΔuv7.5 mΔuv
Kleurafwijking 100% wit (Delta E 2000)6.87 mΔuv6.22 mΔuv
Gemiddelde kleurafwijking (Delta E 2000)8.58.38.4
Gemiddelde grijsafwijking (Delta E 2000)4.44.56
sRGB dekking65.5 %63.8 %
DCI-P3 dekking48.5 %47.4 %
Rec 2020 dekking34.8 %34 %
Windows Game Benchmarks 2018
Far Cry 5 - 1920x1080 - Medium66 fps69 fps61 fps
Far Cry 5 - 1920x1080 - Ultra54 fps55 fps50 fps
Far Cry 5 - 3840x2160 - Medium22 fps22 fps19 fps
Far Cry 5 - 3840x2160 - Ultra17 fps15 fps16 fps
GTA V - 1920x1080 - Medium101.4 fps90.3 fps81.6 fps
GTA V - 1920x1080 - Ultra54.1 fps52.7 fps48.6 fps
GTA V - 3840x2160 - Medium34.5 fps35.2 fps30.9 fps
GTA V - 3840x2160 - Ultra19.2 fps19.1 fps17 fps
Rise of the Tomb Raider - 1920x1080 - Medium81.30 fps76.32 fps65.06 fps
Rise of the Tomb Raider - 1920x1080 - Ultra53.24 fps51.73 fps46.85 fps
Rise of the Tomb Raider - 3840x2160 - Medium26.24 fps26.72 fps23.08 fps
Rise of the Tomb Raider - 3840x2160 - Ultra19.45 fps19.16 fps16.41 fps


3 besproken producten

Vergelijk alle producten

Vergelijk   Product Prijs
Acer Aspire 7 A715-74G-75QA

Acer Aspire 7 A715-74G-75QA

  • Intel Core i7 9750H
  • 16 GB
  • 15.6 inch
  • 1920x1080
  • Nvidia GeForce GTX 1650
  • 1256 GB
  • Qwerty
  • 2.21 kg
  • Windows
Niet verkrijgbaar
HP Pavilion Gaming 15-dk0976nd (6WJ71EA)

HP Pavilion Gaming 15-dk0976nd (6WJ71EA)

  • Intel Core i7 9750H
  • 16 GB
  • 15.6 inch
  • 1920x1080
  • Nvidia GeForce GTX 1650
  • 512 GB
  • Qwerty
  • 2.33 kg
  • Windows
Niet verkrijgbaar
MSI GF63 9SC-203NL

MSI GF63 9SC-203NL

  • Intel Core i7 9750H
  • 16 GB
  • 15.6 inch
  • 1920x1080
  • Nvidia GeForce GTX 1650
  • 1256 GB
  • Qwerty
  • 1.92 kg
  • Windows
Niet verkrijgbaar
0
*