Veel notebook voor weinig: Asus VivoBook X512FA versus Lenovo IdeaPad S145-15IWL review

9 reacties
2 besproken producten
Inhoudsopgave
  1. 1. Inleiding
  2. 2. Constructie en aansluitingen
  3. 3. Toetsenbord en touchpad
  4. 4. Beeldscherm
  5. 5. Systeemprestaties
  6. 6. Opslag en uitbreiden
  7. 7. Accuduur en koeling
  8. 8. Specificaties en foto's
  9. 9. Conclusie
  10. 2 besproken producten
  11. 9 reacties

Specificaties en foto's

Op deze pagina vind je alle foto's, specificaties en testresultaten van de Asus Vivobook X512FA-EJ805TT en de Lenovo IdeaPad S145 15IWL 81MV00HRMH.

Asus Vivobook X512FA

Lenovo Ideapad S145 15IWL

Algemeen
 
MerkAsusLenovo
ProductnaamVivoBook X512FA-EJ805TTIdeaPad S145-15IWL (81MV00HRMH)
Productcode90NB0KR3-M1186081MV00HRMH
DetailsProductinfoProductinfo
Apparaat type
SerieVivoBookIdeaPad
Apparaat typeLaptopLaptop
ToetsenbordindelingQwertyQwerty
Processor / Chipset / Geheugen
Processor serieIntel Core i3Intel Core i3
Processor typeIntel Core i3 8145UIntel Core i3 8145U
Processor klokfrequentie2.1 GHz2.1 GHz
Processor klokfrequentie (max. turbo)3.9 GHz3.9 GHz
Aantal processorcores22
Geheugen capaciteit8 GB8 GB
Type geheugenDDR4DDR4
Geheugen klokfrequentie2400 MHz2400 MHz
SODIMM sloten11
Vrije SODIMM sloten00
Werkgeheugen uitbreidbaar tot12 GB8 GB
Scherm
Scherm diagonaal15.6 inch15.6 inch
Resolutie1920x10801920x1080
Verhouding16:916:9
Pixeldichtheid141 ppi141 ppi
Scherm type (mat/glans)MatMat
PaneeltypeTNTN
Touchscreen
Geschikt voor peninvoer
Maximale verversingsfrequentie60 Hz60 Hz
Graphics
GPU typeIntel HD Graphics 620Intel UHD Graphics 620
Geïntegreerde / losse GPUGeïntegreerdGeïntegreerd
Opslag
Totale opslagcapaciteit128 GB256 GB
SSD opslagcapaciteit128 GB256 GB
Beschikbaar opslaggeheugen93 GB209 GB
Aantal harddisks / SSD's11
Harddisk/SSD 1 capaciteit128 GB256 GB
Harddisk/SSD 1 soortSSD/FlashSSD/Flash
Harddisk/SSD 1 merk/productKingston RBU-SNS8152D3128GG2Samsung MZNLN256HAJQ-000H1
Harddisk/SSD 1 form factorM.2M.2
DVD branden
Blu-ray lezen
Blu-ray branden
Connectiviteit / Netwerk
LAN Aansluiting (RJ45)
WLAN / WiFi standaard802.11ac (Wi-Fi 5)802.11ac (Wi-Fi 5)
WLAN adapterQualcomm Atheros QCA9377Qualcomm Atheros QCA9377
Bluetooth
Bluetooth-versieBluetooth 4.1Bluetooth 4.2
3G (HSPA/UMTS)
4G (LTE)
Aansluitingen
Smartcard
USB 2.0 (Type-A)21
USB 3.1 Gen1 (Type-A)12
USB 3.1 Gen1 (Type-C)1
Cardreader - SD
Cardreader - MicroSD
DVI-uitgang
VGA-uitgang
HDMI-uitgang
Aantal HDMI-uitgangen11
Micro HDMI-uitgang
HDMI-versie1.41.4
DisplayPort-uitgang
Mini DisplayPort-uitgang
Analoge audio aansluitingen11
Aansluiting dockingstation
Kensingtonslot
Camera
Geïntegreerde camera
Cameraresolutie0.9 MPixel0.9 MPixel
Tweede camera
Flitser
Windows Hello compatible
Sensors
Accelerometer
Vingerafdruklezer
GPS
Kompas
NFC
Overige hardware
Trusted Platform Module (TPM)
Geïntegreerde microfoon
Maten en gewichten
Accu capaciteit (Wh)37.1 Wh36.5 Wh
Verwisselbare accu
Gewicht totaal1660 gram1685 gram
Afmeting - Breedte35.8 cm36.2 cm
Afmeting - Diepte23.2 cm25 cm
Afmeting - Hoogte/Dikte2.29 cm2.54 cm
Software
BesturingssysteemMicrosoft Windows 10 HomeMicrosoft Windows 10 Home
Besturingssysteem (serie)WindowsWindows
Aantal bits OS64 bit64 bit
Overige
Garantie2 jaar1 jaar
Numeriek toetsenbord
Windows benchmarks
3DMark - Ice Storm6405945945
3DMark - Cloud Gate74316389
3DMark - Cloud Gate Graphics95357827
3DMark - Cloud Gate Physics41933890
3DMark - Fire Strike1006890
3DMark - Fire Strike Graphics1109957
3DMark - Fire Strike Physics59955992
3DMark - Fire Strike Combined342318
3DMark - Time Spy350318
3DMark - Time Spy Graphics399363
3DMark - Time Spy CPU19361934
Cinebench R15 - Single138150
Cinebench R15 - Multi350345
PCMark 7 - PCMark Score57705529
PCMark 7 - Lightweight Score51735421
PCMark 7 - Productivity Score43364662
PCMark 7 - Entertainment Score41883856
PCMark 7 - Creativity Score1056410573
PCMark 7 - Computation Score1821616791
PCMark 7 - System Storage Score49515461
Opstarttijd11.41 sec.12.55 sec.
PCMark 8 v2 - Home30442945
PCMark 8 v2 - Creative30632991
PCMark 8 v2 - Work32633307
PCMark 8 - Storage 2.0 - Storage Score48264981
PCMark 8 - Storage 2.0 - Storage Bandwidth150.63 MB/s264.27 MB/s
WiFi speedtest 2.4GHz receive111.66 Mbit/s107.09 Mbit/s
WiFi speedtest 2.4GHz send98.48 Mbit/s99.52 Mbit/s
WiFi speedtest 5.0GHz receive305.90 Mbit/s276.15 Mbit/s
WiFi speedtest 5.0GHz send315.43 Mbit/s308.80 Mbit/s
Geekbench4 - Multi89618475
Geekbench4 - Multi crypto85547874
Geekbench4 - Multi integer1037710112
Geekbench4 - Multi float98559557
Geekbench4 - Multi memory45373317
Geekbench4 - Single45364288
Geekbench4 - Single crypto46393724
Geekbench4 - Single integer48034740
Geekbench4 - Single float45034529
Geekbench4 - Single memory(33)39603050
Energieverbruik / Accu
Energieverbruik uit0.3 W0.4 W
Energieverbruik adapter (zonder laptop)0.1 W0.1 W
Energieverbruik idle9.4 W6.0 W
Browser accutest - 180 cd/m2371 min.322 min.
PCMark Creative accutest - 180 cd/m2163 min.156 min.
PCMark Creative (Accu)28052912
Testresultaten beeldscherm
Gemeten kleurruimtesRGBsRGB
Kleurtemperatuur6112 K6107 K
Helderheid wit250.14 cd/m²204.39 cd/m²
Helderheid zwart0.81 cd/m²0.66 cd/m²
Contrast308.8 : 1309.7 : 1
Gamma2.212
Gamma (afwijking van 2,2)0.010.2
Kleurafwijking rood (Delta E 1994)5.156.22
Kleurafwijking groen (Delta E 1994)5.436.16
Kleurafwijking blauw (Delta E 1994)9.5812.28
Kleurafwijking cyaan (Delta E 1994)4.211.65
Kleurafwijking magenta (Delta E 1994)6.339.01
Kleurafwijking geel (Delta E 1994)4.55.67
Gemiddelde kleurafwijking (Delta E 1994)5.98.5
Gemiddelde grijsafwijking (Delta E 1994)6.212.8
Kleurafwijking 75% rood (Delta E 2000)5.75 mΔuv7.25 mΔuv
Kleurafwijking 75% groen (Delta E 2000)5.32 mΔuv5.74 mΔuv
Kleurafwijking 75% blauw (Delta E 2000)12.04 mΔuv12 mΔuv
Kleurafwijking 75% cyaan (Delta E 2000)4.13 mΔuv11 mΔuv
Kleurafwijking 75% magenta (Delta E 2000)7.1 mΔuv9.05 mΔuv
Kleurafwijking 75% geel (Delta E 2000)4.82 mΔuv5.59 mΔuv
Gemiddelde kleurafwijking (Delta E 2000)6.58.4
Gemiddelde grijsafwijking (Delta E 2000)6.79.8


2 besproken producten

Vergelijk alle producten

Vergelijk   Product Prijs
Great Value Asus VivoBook X512FA-EJ805TT

Asus VivoBook X512FA-EJ805TT

  • Intel Core i3 8145U
  • 8 GB
  • 15.6 inch
  • 1920x1080
  • Intel UHD Graphics 620
  • 128 GB
  • Qwerty
  • 1.66 kg
  • Windows
Niet verkrijgbaar
Great Value Lenovo IdeaPad S145-15IWL (81MV00HRMH)

Lenovo IdeaPad S145-15IWL (81MV00HRMH)

  • Intel Core i3 8145U
  • 8 GB
  • 15.6 inch
  • 1920x1080
  • Intel UHD Graphics 620
  • 256 GB
  • Qwerty
  • 1.68 kg
  • Windows
Niet verkrijgbaar
0
*