Apple Macbook Pro 13" en 15" (Mid 2018) review: Prijzig totaalpakket met meer rekenkracht

88 reacties
2 besproken producten
Inhoudsopgave
  1. 1. Inleiding
  2. 2. Behuizing en aansluitingen
  3. 3. Werkomgeving: toetsenbord en touchpad
  4. 4. Beeldscherm
  5. 5. Hardware: configuratie en uitvoeringen
  6. 6. Systeemprestaties
  7. 7. Accuduur
  8. 8. Specificaties en uitgebreide testresultaten
  9. 9. Conclusie
  10. 2 besproken producten
  11. 88 reacties

Specificaties en uitgebreide testresultaten

Hieronder vind je alle specificaties en testresulaten van beide Macbook Pro-laptops nog eens terug. Links het 13 inch-model, rechts de versie met 15 inch-display.

Algemeen
 
MerkAppleApple
ProductnaamMacBook Pro 2018 13" Grey (Z0V80B/A)MacBook Pro 2018 15" Grey
ProductcodeZ0V80B/A
DetailsProductinfoProductinfo
Apparaat type
Apparaat typeLaptopLaptop
ToetsenbordindelingQwerty USQwerty US
Processor / Chipset / Geheugen
Processor serieIntel Core i7Intel Core i9
Processor typeIntel Core i7 8559UIntel Core i9 8950HK
Processor klokfrequentie2.7 GHz2.9 GHz
Processor klokfrequentie (max. turbo)4.5 GHz4.8 GHz
Aantal processorcores46
Geheugen capaciteit16 GB32 GB
Type geheugenDDR3DDR4
Geheugen klokfrequentie2133 MHz2400 MHz
SODIMM sloten00
Vrije SODIMM sloten00
Werkgeheugen uitbreidbaar tot16 GB32 GB
Scherm
Scherm diagonaal13.3 inch15.4 inch
Resolutie2560x16002880x1800
Verhouding16:1016:10
Pixeldichtheid227 ppi221 ppi
Scherm type (mat/glans)GlanzendGlanzend
PaneeltypeIPSIPS
Touchscreen
Geschikt voor peninvoer
3D-scherm
Maximale verversingsfrequentie60 Hz60 Hz
Graphics
GPU typeIntel Iris Plus Graphics 655AMD Radeon Pro 560X
Geïntegreerde / losse GPUGeïntegreerdLosse chip
Videogeheugen4 GB
Opslag
Totale opslagcapaciteit2000 GB4000 GB
SSD opslagcapaciteit2000 GB4000 GB
Beschikbaar opslaggeheugen1065 GB3985 GB
Aantal harddisks / SSD's11
Harddisk/SSD 1 capaciteit2000 GB4000 GB
Harddisk/SSD 1 soortSSD/FlashSSD/Flash
Harddisk/SSD 1 merk/productApple SSD AP2048 SCSI Disk DeviceApple SSD AP4096 SCSI Disk Device
DVD branden
Blu-ray lezen
Blu-ray branden
Connectiviteit / Netwerk
LAN Aansluiting (RJ45)
WLAN / WiFi standaard802.11ac (Wi-Fi 5)802.11ac (Wi-Fi 5)
WLAN adapterUSI 339S00428 Wi-Fi/Bluetooth moduleUSI 339S00428 Wi-Fi/Bluetooth module
Bluetooth
Bluetooth-versieBluetooth 5.0Bluetooth 5.0
3G (HSPA/UMTS)
4G (LTE)
Aansluitingen
ExpressCard (type)
Smartcard
USB Type-C
Thunderbolt44
Cardreader - SD
Cardreader - MicroSD
DVI-uitgang
VGA-uitgang
HDMI-uitgang
Micro HDMI-uitgang
DisplayPort-uitgang
Mini DisplayPort-uitgang
Analoge audio aansluitingen11
Aansluiting dockingstation
Kensingtonslot
Camera
Geïntegreerde camera
Cameraresolutie0.9 MPixel0.9 MPixel
Tweede camera
Flitser
Sensors
Accelerometer
Vingerafdruklezer
GPS
Kompas
NFC
Overige hardware
Trusted Platform Module (TPM)
Geïntegreerde microfoon
Meegeleverde extra'sTouch BarTouch Bar
Maten en gewichten
Accu capaciteit (Wh)51 Wh73 Wh
Verwisselbare accu
Gewicht totaal1375 gram1805 gram
Afmeting - Breedte30.1 cm35.1 cm
Afmeting - Diepte21.5 cm25.4 cm
Afmeting - Hoogte/Dikte1.5 cm1.6 cm
Software
BesturingssysteemApple Mac OS X 10.13.3Apple Mac OS X 10.13.3
Besturingssysteem (serie)Mac OSMac OS
Overige
Garantie1 jaar1 jaar
Numeriek toetsenbord
Windows benchmarks
3DMark - Ice Storm89058132231
3DMark - Cloud Gate1149920814
3DMark - Cloud Gate Graphics1474231326
3DMark - Cloud Gate Physics64989572
3DMark - Fire Strike20595002
3DMark - Fire Strike Graphics22305653
3DMark - Fire Strike Physics1041514106
3DMark - Fire Strike Combined7421767
3DMark - Fire Strike Extreme2379
3DMark - Time Spy6751583
3DMark - Time Spy Graphics7651762
3DMark - Time Spy CPU31774951
Cinebench R15 - Single180185
Cinebench R15 - Multi620890
PCMark 7 - PCMark Score00
PCMark 7 - Lightweight Score00
PCMark 7 - Productivity Score00
PCMark 7 - Entertainment Score00
PCMark 7 - Creativity Score00
PCMark 7 - Computation Score00
PCMark 7 - System Storage Score00
Opstarttijd14.6 sec.21.5 sec.
PCMark 8 v2 - Home32813932
PCMark 8 v2 - Creative37144206
PCMark 8 v2 - Work31953303
PCMark 8 - Storage 2.0 - Storage Score50595054
PCMark 8 - Storage 2.0 - Storage Bandwidth457.49 MB/s445.21 MB/s
WiFi speedtest 2.4GHz receive145.15 Mbit/s161.77 Mbit/s
WiFi speedtest 2.4GHz send139.73 Mbit/s117.56 Mbit/s
WiFi speedtest 5.0GHz receive567.55 Mbit/s610.26 Mbit/s
WiFi speedtest 5.0GHz send747.88 Mbit/s752.61 Mbit/s
Geekbench4 - Multi1719522368
Geekbench4 - Multi crypto1540217545
Geekbench4 - Multi integer2129627796
Geekbench4 - Multi float1946325819
Geekbench4 - Multi memory50126183
Geekbench4 - Single51665271
Geekbench4 - Single crypto50294872
Geekbench4 - Single integer54615462
Geekbench4 - Single float52905093
Geekbench4 - Single memory(33)43515209
Geekbench4 - OpenCL3798356643
Energieverbruik / Accu
Energieverbruik uit0.4 W0.3 W
Energieverbruik adapter (zonder laptop)0.1 W0.2 W
Energieverbruik idle12.4 W7.1 W
Browser accutest - 180 cd/m2573 min.705 min.
PCMark Creative accutest - 180 cd/m2159 min.170 min.
PCMark Creative (Accu)35733404
Testresultaten beeldscherm
Gemeten kleurruimteDCI-P3DCI-P3
Kleurtemperatuur6715 K6700 K
Helderheid wit511.15 cd/m²482.86 cd/m²
Helderheid zwart0.37 cd/m²0.34 cd/m²
Contrast1381.5 : 11420.2 : 1
Gamma2.172.15
Gamma (afwijking van 2,2)0.030.05
Kleurafwijking rood (Delta E 1994)1.321.22
Kleurafwijking groen (Delta E 1994)0.870.65
Kleurafwijking blauw (Delta E 1994)1.611.49
Kleurafwijking cyaan (Delta E 1994)2.361.85
Kleurafwijking magenta (Delta E 1994)1.71.46
Kleurafwijking geel (Delta E 1994)0.250.27
Gemiddelde kleurafwijking (Delta E 1994)1.41.2
Gemiddelde grijsafwijking (Delta E 1994)2.92.3
Kleurafwijking rood (Delta E 2000)1.451.36
Kleurafwijking groen (Delta E 2000)0.750.56
Kleurafwijking blauw (Delta E 2000)1.811.71
Kleurafwijking cyaan (Delta E 2000)2.411.89
Kleurafwijking magenta (Delta E 2000)1.571.37
Kleurafwijking geel (Delta E 2000)0.220.22
Gemiddelde kleurafwijking (Delta E 2000)1.41.2
Gemiddelde grijsafwijking (Delta E 2000)3.22.5


2 besproken producten

Vergelijk alle producten

Vergelijk   Product Prijs
Apple MacBook Pro 2018 13" Grey (Z0V80B/A)

Apple MacBook Pro 2018 13" Grey (Z0V80B/A)

  • Intel Core i7 8559U
  • 16 GB
  • 13.3 inch
  • 2560x1600
  • Intel Iris Plus Graphics 655
  • 2000 GB
  • Qwerty
  • 1.38 kg
  • Mac OS
Niet verkrijgbaar
Apple MacBook Pro 2018 15" Grey

Apple MacBook Pro 2018 15" Grey

  • Intel Core i9 8950HK
  • 32 GB
  • 15.4 inch
  • 2880x1800
  • AMD Radeon Pro 560X
  • 4000 GB
  • Qwerty
  • 1.8 kg
  • Mac OS
Niet verkrijgbaar
0
*