Betaalbare gaming monitor update: AOC G90-serie review

18 reacties
3 besproken producten
Inhoudsopgave
  1. 1. Inleiding
  2. 2. AOC G90-serie: bekend gezicht
  3. 3. Testmethode
  4. 4. Helderheid en contrast
  5. 5. Uniformiteit
  6. 6. Kleurweergave
  7. 7. Kijkhoeken
  8. 8. Gaming: responstijd en inputlag
  9. 9. Energieverbruik
  10. 10. Specificaties, testresultaten en afbeeldingen
  11. 11. Conclusie
  12. 3 besproken producten
  13. 18 reacties

Specificaties, testresultaten en afbeeldingen

Op deze pagina vind je volledige specificaties en testresultaten van de AOC G2590PX, G2590VXQ en de G2790PX, plus alle foto's en screenshots van deze gaming-monitoren.

  • AOC G2590PX
  • AOC G2590VXQ
  • AOC G2790PX

Algemeen
 
MerkAOCAOCAOC
ProductnaamG2590PXG2590VXQG2790PX
ProductcodeG2590PXG2590VXQG2790PX
DetailsProductinfoProductinfoProductinfo
Paneeleigenschappen
Scherm formaat24.5 inch24.5 inch27 inch
Resolutie1920x10801920x10801920x1080
Pixeldichtheid90 ppi90 ppi82 ppi
PaneeltechniekTNTNTN
Gebogen scherm
BacklightLEDLEDLED
Beeldverhouding16:916:916:9
Pixelgrootte0.283 mm0.283 mm0.311 mm
Ondersteuning voor 3D
Touchscreen
Overdrive optie aanwezig
120 Hz
144 Hz
AMD FreeSync
AMD FreeSync min. freq.30 Hz30 Hz30 Hz
AMD FreeSync max. freq.144 Hz75 Hz144 Hz
Nvidia G-Sync
Maximale verversingsfrequentie144 Hz75 Hz144 Hz
HDR
HDR10
HDR10+
Dolby Vision
HLG
Aansluitingen & functionaliteit
D-Sub (VGA) ingang
HDCP compatible
DVI ingang
HDMI
Aantal HDMI ingangen222
Hoogst ondersteunde HDMI-versie1.41.41.4
MHL
DisplayPort
Mini-DisplayPort ingang
Aantal DisplayPort ingangen111
DisplayPort uitgang
Hoogst ondersteunde DisplayPort versie1.21.21.2
Thunderbolt
USB Type-C
Picture-in-Picture on-screen
Picture-by-Picture on-screen
3,5mm jack audio uit
3,5mm jack audio in
Geïntegreerde USB HUB
USB versie3.03.0
Geïntegreerde luidsprekers
Geïntegreerde webcam
Geheugenkaartlezer
Geïntegreerde TV-tuner
Fysieke eigenschappen
Afmeting - Breedte55.6 cm55.6 cm61.3 cm
Afmeting - Hoogte38.3 cm42.3 cm40.8 cm
Afmeting - Diepte19.7 cm19.6 cm15.8 cm
In hoogte verstelbaar
Minimum hoogte bovenrand38.3 cm42.3 cm40.8 cm
Maximum hoogte bovenrand51.2 cm42.3 cm53.7 cm
Maximaal in hoogte verstelbaar12.9 cm0 cm12.9 cm
Portretmodus
BeugelbevestigingVesa 100mmVesa 100mmVesa 100mm
Gewicht4.2 kg4.2 kg6.5 kg
KleurZwart/RoodZwart/RoodZwart/Rood
Eigenschappen fabrikantopgave
Aantal kleuren16.7 mln16.7 mln16.7 mln
AdobeRGB
AdobeRGB dekking84 %
Reactietijd1 ms1 ms1 ms
Helderheid400 cd/m²250 cd/m²400 cd/m²
Contrastratio1000 : 11000 : 11000 : 1
Maximale horizontale kijkhoek170 °170 °178 °
Maximale verticale kijkhoek160 °160 °178 °
Flikker reductie
Stroomverbruik (actief)28 W25 W32 W
Stroomverbruik (in standby)0.5 W0.5 W0.5 W
Garantie
Garantie termijn3 jaar3 jaar3 jaar
Meegeleverde accessoires
Afstandsbediening
Digitale videokabel meegeleverd
Reactietijden en inputlag
Overdrive standaard aan
Reactietijd (0%-100%)3.7 ms13.5 ms4.3 ms
Reactietijd (100%-0%)1.2 ms1.3 ms1.4 ms
Reactietijd (0%-100%-0%)4.9 ms14.8 ms5.7 ms
Reactietijd (20%-80%)10.7 ms16.7 ms11.3 ms
Reactietijd (80%-20%)3.3 ms4.8 ms3.4 ms
Reactietijd (20%-80%-20%)14 ms21.5 ms14.7 ms
Reactietijd OD max (0%-100%)3.4 ms3.4 ms3.2 ms
Reactietijd OD max (100%-0%)1.1 ms1.3 ms1.3 ms
Reactietijd OD max (0%-100%-0%)4.5 ms4.7 ms4.5 ms
Reactietijd OD max (20%-80%)1.7 ms1.9 ms3.3 ms
Reactietijd OD max (80%-20%)0.7 ms1 ms1 ms
Reactietijd OD max (20%-80%-20%)2.4 ms2.9 ms4.3 ms
Overshoot OD max55 %54 %12 %
Undershoot OD max7 %11 %5 %
Reactietijd OD opt. (0%-100%)3.3 ms7.3 ms3.2 ms
Reactietijd OD opt. (100%-0%)1.1 ms1.3 ms1.3 ms
Reactietijd OD opt. (0%-100%-0%)4.4 ms8.6 ms4.5 ms
Reactietijd OD opt. (20%-80%)6.4 ms8.1 ms3.3 ms
Reactietijd OD opt. (80%-20%)1.7 ms2.3 ms1 ms
Reactietijd OD opt. (20%-80%-20%)8.1 ms10.4 ms4.3 ms
Overshoot OD opt.3 %4 %12 %
Undershoot OD opt.2 %3 %5 %
Naam stand OD opt.MediumMediumStrong
Input lag t.o.v. CRT0 ms0 ms0 ms
Input lag laag (boven)10.2 ms2.4 ms9.9 ms
Input lag gemiddeld (midden)13.99.913.7
Input lag hoog (onder)17.5 ms17.2 ms17.4 ms
Beeldopbouwtijd7.3 ms14.8 ms7.5 ms
Energieverbruik
Energieverbruik 150 cd/m² (wit)14.2 W12.9 W17.3 W
Energieverbruik 150 cd/m² (zwart)14.1 W14.2 W16.9 W
Energieverbruik helderheid maximaal (wit)24.1 W17.9 W28.5 W
Energieverbruik helderheid maximaal (zwart)23.9 W19.2 W28.2 W
Energieverbruik (standby)0.5 W0.3 W0.4 W
Energieverbruik (uit)0.4 W0.2 W0.1 W
Standaardweergave helderheid en contrast
Standaardweergave profielinstelling monitorStandardStandardStandard
Helderheid minimaal wit58.45 cd/m²91.68 cd/m²53.02 cd/m²
Helderheid maximaal wit461.4 cd/m²246.4 cd/m²389.2 cd/m²
Helderheid maximaal zwart0.52 cd/m²0.26 cd/m²0.4 cd/m²
Contrast maximale helderheid887.3 : 1947.7 : 1973 : 1
Contrast transverse 150 cd/m²900 : 1939 : 1957 : 1
Contrast checkerboard 150 cd/m²974 : 1956 : 1832 : 1
Fullscreen helderheid wit 150 cd/m²152.83 cd/m²149.78 cd/m²153.4 cd/m²
Fullscreen helderheid zwart 150 cd/m²0.18 cd/m²0.16 cd/m²0.16 cd/m²
Contrast full screen 150 cd/m²849.1 : 1936.1 : 1958.8 : 1
Uniformiteit
Laagste t.o.v. hoogste wit87 %91 %90 %
Gemiddelde t.o.v. hoogste wit92 %95 %95 %
Laagste helderheid wit133.00 cd/m²139.92 cd/m²138.38 cd/m²
Hoogste helderheid wit153.00 cd/m²154.07 cd/m²154.44 cd/m²
Laagste t.o.v. hoogste zwart72 %91 %68 %
Gemiddelde t.o.v. hoogste zwart80 %95 %78 %
Laagste helderheid zwart0.13 cd/m²0.15 cd/m²0.15 cd/m²
Hoogste helderheid zwart0.18 cd/m²0.16 cd/m²0.22 cd/m²
Kijkhoeken
45° links rest. helderheid53 %43 %41 %
45° links gem. kleurafwijking ΔE 200014.818.918.5
45° links SD kleurafwijking ΔE 20004.95.85.1
45° rechts rest. helderheid55 %43 %42 %
45° rechts gem. kleurafwijking ΔE 200013.818.517.5
45° rechts SD kleurafwijking ΔE 20004.65.74.9
45° boven rest. helderheid23 %10 %9 %
45° boven gem. kleurafwijking ΔE 200011.731.229.6
45° boven SD kleurafwijking ΔE 20008.611.312.2
45° onder rest. helderheid32 %8 %10 %
45° onder gem. kleurafwijking ΔE 200040.150.947.1
45° onder SD kleurafwijking ΔE 200015.415.213.3
Standaardmodus kleurweergave
Gemeten kleurruimtesRGBsRGBsRGB
Helderheid wit 150 cd/m²152.97 cd/m²150.28 cd/m²153.10 cd/m²
Helderheid zwart 150 cd/m²0.17 cd/m²0.16 cd/m²0.16 cd/m²
Kleurtemperatuur wit6694 K6472 K6130 K
Afwijking van ideale kleurtemperatuur194 K28 K370 K
Contrast 150 cd/m² (standaardmodus)900 : 1939 : 1957 : 1
Dekking standaard gamut97.3 %98.1 %95.7 %
Kleurafwijking wit ΔE 20002.42.343.36
Kleurafwijking grijs 80 ΔE 20003.762.232.84
Kleurafwijking grijs 65 ΔE 20004.532.892.24
Kleurafwijking grijs 50 ΔE 20005.092.781.79
Kleurafwijking grijs 35 ΔE 20005.213.611.4
Kleurafwijking zwart ΔE 20001.211.591.32
Kleurafwijking huid donker ΔE 20005.054.282.15
Kleurafwijking huid licht ΔE 20005.183.252.48
Kleurafwijking hemelsblauw ΔE 20001.744.552.43
Kleurafwijking bladgroen ΔE 20002.224.270.76
Kleurafwijking bloemblauw ΔE 20002.554.022.01
Kleurafwijking blauwgroen ΔE 20001.353.062.12
Kleurafwijking oranje ΔE 20004.895.23.62
Kleurafwijking paars blauw ΔE 20000.84.233.09
Kleurafwijking middenrood ΔE 20002.73.562.19
Kleurafwijking paars ΔE 20002.063.990.56
Kleurafwijking geelgroen ΔE 20002.282.431.44
Kleurafwijking oranjegeel ΔE 20000.233.853.4
Kleurafwijking blauw ΔE 20000.233.853.4
Kleurafwijking groen ΔE 20001.573.421.1
Kleurafwijking rood ΔE 20002.513.072.38
Kleurafwijking geel ΔE 20004.073.752.91
Kleurafwijking magenta ΔE 20002.553.852.07
Kleurafwijking cyaan ΔE 20001.193.812.91
Kleurafwijking 100% Rood ΔE 20005.764.333.67
Kleurafwijking 100% Groen ΔE 20005.074.535.57
Kleurafwijking 100% Blauw ΔE 20004.022.054.83
Kleurafwijking 100% Cyaan ΔE 20001.922.222.56
Kleurafwijking 100% Magenta ΔE 20002.721.191.98
Kleurafwijking 100% Geel ΔE 20003.923.753.81
SD color checker afwijking ΔE 20001.60.941.1
Gem. color checker afwijking ΔE 20002.963.42.55
SD kleurafwijking ΔE 20001.580.891.15
Gem. kleurafwijking ΔE 20002.773.62.64
Gamma 0%2.22.22.2
Gamma 10%2.061.932.07
Gamma 20%2.191.952.16
Gamma 30%2.191.942.20
Gamma 40%2.251.962.23
Gamma 50%2.261.942.26
Gamma 60%2.261.932.31
Gamma 70%2.251.882.37
Gamma 80%2.241.852.46
Gamma 90%2.261.742.62
Gamma 100%2.22.22.2
SD gamma0.070.110.19
Gemiddeld gamma2.221.932.29
Gamma (afwijking van 2,2)0.020.270.09
Grijsafwijking 0% ΔE 20001.171.591.33
Grijsafwijking 10% ΔE 20004.023.391.64
Grijsafwijking 20% ΔE 20003.774.261.31
Grijsafwijking 30% ΔE 20004.524.870.83
Grijsafwijking 40% ΔE 20005.184.910.71
Grijsafwijking 50% ΔE 20005.074.431.12
Grijsafwijking 60% ΔE 20005.123.681.31
Grijsafwijking 70% ΔE 20005.013.331.59
Grijsafwijking 80% ΔE 20004.702.542.10
Grijsafwijking 90% ΔE 20003.722.242.81
Grijsafwijking 100% ΔE 20002.362.403.35
SD grijsafwijking ΔE 20001.221.070.76
Gem. grijsafwijking ΔE 20004.093.471.64
sRGB kleurweergave X-Rite i1 Display Pro & Basic Pro 2
Helderheid wit 150 cd/m²419.35 cd/m²363.80 cd/m²
Helderheid zwart 150 cd/m²0.44 cd/m²0.40 cd/m²
Kleurtemperatuur wit6368 K6261 K
Afwijking van ideale kleurtemperatuur132 K239 K
Contrast 150 cd/m² (sRGB modus)953 : 1910 : 1
Dekking gamut96.4 %94.1 %
Kleurafwijking wit ΔE 20001.23.49
Kleurafwijking grijs 80 ΔE 20002.223.52
Kleurafwijking grijs 65 ΔE 20002.353.72
Kleurafwijking grijs 50 ΔE 20002.83.96
Kleurafwijking grijs 35 ΔE 20002.943.87
Kleurafwijking zwart ΔE 200011.32
Kleurafwijking huid donker ΔE 20001.71.23
Kleurafwijking huid licht ΔE 20002.152.2
Kleurafwijking hemelsblauw ΔE 20001.833.47
Kleurafwijking bladgroen ΔE 20001.841.74
Kleurafwijking bloemblauw ΔE 20000.851.83
Kleurafwijking blauwgroen ΔE 20001.072
Kleurafwijking oranje ΔE 20001.740.99
Kleurafwijking paars blauw ΔE 20001.132.15
Kleurafwijking middenrood ΔE 20000.841.6
Kleurafwijking paars ΔE 20000.681.36
Kleurafwijking geelgroen ΔE 20001.240.9
Kleurafwijking oranjegeel ΔE 20002.021.24
Kleurafwijking blauw ΔE 20002.021.96
Kleurafwijking groen ΔE 20001.441.46
Kleurafwijking rood ΔE 20000.771.01
Kleurafwijking geel ΔE 20001.671.03
Kleurafwijking magenta ΔE 20000.761.62
Kleurafwijking cyaan ΔE 20001.071.94
Kleurafwijking 100% Rood ΔE 20001.711.89
Kleurafwijking 100% Groen ΔE 20002.362.47
Kleurafwijking 100% Blauw ΔE 20001.712.57
Kleurafwijking 100% Cyaan ΔE 20001.982.63
Kleurafwijking 100% Magenta ΔE 20001.582.09
Kleurafwijking 100% Geel ΔE 20000.680.89
SD kleurafwijking ΔE 20000.620.93
Gem. kleurafwijking ΔE 20001.582.07
Gamma 0%1.281.28
Gamma 10%2.122.09
Gamma 20%2.142.16
Gamma 30%2.172.20
Gamma 40%2.192.22
Gamma 50%2.212.23
Gamma 60%2.222.26
Gamma 70%2.252.27
Gamma 80%2.282.30
Gamma 90%2.372.34
Gamma 100%2.272.27
SD gamma0.220.22
Gemiddeld gamma2.192.2
Gamma (afwijking van 2,2)0.010
Grijsafwijking 0% ΔE 20001.001.37
Grijsafwijking 10% ΔE 20002.021.68
Grijsafwijking 20% ΔE 20002.652.56
Grijsafwijking 30% ΔE 20002.683.01
Grijsafwijking 40% ΔE 20002.663.23
Grijsafwijking 50% ΔE 20002.383.31
Grijsafwijking 60% ΔE 20002.563.80
Grijsafwijking 70% ΔE 20002.383.60
Grijsafwijking 80% ΔE 20002.354.20
Grijsafwijking 90% ΔE 20002.353.80
Grijsafwijking 100% ΔE 20001.213.54
SD grijsafwijking ΔE 20000.480.81
Gem. grijsafwijking ΔE 20002.323.15


3 besproken producten

Vergelijk alle producten

Vergelijk   Product Prijs
Excellent AOC G2590PX

AOC G2590PX

  • 24.5 inch
  • 1920x1080
  • 90 ppi
  • TN
  • AMD FreeSync
  • 146 Hz
  • HDMI
  • DisplayPort
  • 1 ms
  • 400 cd/m²
  • 1000 : 1

€ 209,00

19 winkels
Great Value AOC G2590VXQ

AOC G2590VXQ

  • 24.5 inch
  • 1920x1080
  • 90 ppi
  • TN
  • AMD FreeSync
  • 75 Hz
  • HDMI
  • DisplayPort
  • 1 ms
  • 250 cd/m²
  • 1000 : 1

€ 129,00

18 winkels
AOC G2790PX

AOC G2790PX

  • 27 inch
  • 1920x1080
  • 82 ppi
  • TN
  • AMD FreeSync
  • 144 Hz
  • HDMI
  • DisplayPort
  • 1 ms
  • 400 cd/m²
  • 1000 : 1

€ 285,34

12 winkels
0
*