AOC Agon AG241QG & AG241QX review: bijzondere wqhd gaming monitoren

20 reacties
2 besproken producten
Inhoudsopgave
  1. 1. Inleiding
  2. 2. AOC Agon AG241QG & AG241QX
  3. 3. Testmethode
  4. 4. Helderheid en contrast
  5. 5. Uniformiteit
  6. 6. Kleurweergave
  7. 7. Kijkhoeken
  8. 8. Gaming: responstijd en inputlag
  9. 9. Energieverbruik
  10. 10. Specificaties en testresultaten
  11. 11. Afbeeldingen
  12. 12. Conclusie
  13. 2 besproken producten
  14. 20 reacties

Specificaties en testresultaten

Op deze pagina vind je volledige specificaties en testresultaten van de AOC Agon AG241QG en AG241QX.

Algemeen
 
MerkAOCAOC
ProductnaamAgon AG241QGAgon AG241QX
ProductcodeAG241QGAG241QX
DetailsProductinfoProductinfo
Paneeleigenschappen
Scherm formaat23.8 inch23.8 inch
Resolutie2560x14402560x1440
Pixeldichtheid123 ppi123 ppi
PaneeltechniekTNTN
Gebogen scherm
BacklightLEDLED
Beeldverhouding16:916:9
Pixelgrootte0.206 mm0.206 mm
Ondersteuning voor 3D
Touchscreen
Overdrive optie aanwezig
120 Hz
144 Hz
AMD FreeSync
AMD FreeSync min. freq.30 Hz
AMD FreeSync max. freq.144 Hz
Nvidia G-Sync
Nvidia G-Sync min. freq.30 Hz
Nvidia G-Sync max. freq.165 Hz
Maximale verversingsfrequentie165 Hz144 Hz
Anti motion blurULMB
Aansluitingen & functionaliteit
D-Sub (VGA) ingang
HDCP compatible
DVI ingang
HDMI
Aantal HDMI ingangen12
Hoogst ondersteunde HDMI-versie1.42.0
MHL
DisplayPort
Mini-DisplayPort ingang
Aantal DisplayPort ingangen11
DisplayPort uitgang
Thunderbolt
USB Type-C
Picture-in-Picture on-screen
Picture-by-Picture on-screen
3,5mm jack audio uit
3,5mm jack audio in
Geïntegreerde USB HUB
USB versie3.03.0
Geïntegreerde luidsprekers
Geïntegreerde webcam
Geheugenkaartlezer
Geïntegreerde TV-tuner
Fysieke eigenschappen
Afmeting - Breedte55.4 cm55.4 cm
Afmeting - Hoogte40.8 cm40.8 cm
Afmeting - Diepte21.3 cm21.3 cm
In hoogte verstelbaar
Minimum hoogte bovenrand40.8 cm40.8 cm
Maximum hoogte bovenrand54 cm54 cm
Maximaal in hoogte verstelbaar13.2 cm13.2 cm
Portretmodus
BeugelbevestigingVesa 100mmVesa 100mm
Gewicht6.7 kg5.53 kg
KleurZwartZwart
Eigenschappen fabrikantopgave
Aantal kleuren16.7 mln16.7 mln
AdobeRGB
Reactietijd1 ms1 ms
Helderheid350 cd/m²350 cd/m²
Contrastratio1000 : 11000 : 1
Maximale horizontale kijkhoek170 °170 °
Maximale verticale kijkhoek160 °160 °
Flikker reductie
Stroomverbruik (actief)35 W37 W
Stroomverbruik (in standby)0.5 W0.5 W
Garantie
Garantie termijn3 jaar3 jaar
Meegeleverde accessoires
Afstandsbediening
Digitale videokabel meegeleverd
Reactietijden en inputlag
Overdrive standaard aan
Reactietijd (0%-100%)8.4 ms7.9 ms
Reactietijd (100%-0%)0.7 ms1 ms
Reactietijd (0%-100%-0%)9.1 ms8.9 ms
Reactietijd (20%-80%)7.6 ms9.8 ms
Reactietijd (80%-20%)2.2 ms1.9 ms
Reactietijd (20%-80%-20%)9.8 ms11.7 ms
Reactietijd OD max (0%-100%)1.3 ms2.5 ms
Reactietijd OD max (100%-0%)0.7 ms0.9 ms
Reactietijd OD max (0%-100%-0%)2 ms3.4 ms
Reactietijd OD max (20%-80%)2.1 ms1.3 ms
Reactietijd OD max (80%-20%)1.1 ms1.3 ms
Reactietijd OD max (20%-80%-20%)3.2 ms2.6 ms
Overshoot OD max34 %104 %
Undershoot OD max6 %3 %
Reactietijd OD opt. (0%-100%)3.1 ms5.3 ms
Reactietijd OD opt. (100%-0%)0.7 ms0.9 ms
Reactietijd OD opt. (0%-100%-0%)3.8 ms6.2 ms
Reactietijd OD opt. (20%-80%)2.8 ms6.3 ms
Reactietijd OD opt. (80%-20%)1.4 ms1.7 ms
Reactietijd OD opt. (20%-80%-20%)4.2 ms8 ms
Overshoot OD opt.11 %4 %
Undershoot OD opt.4 %3 %
Naam stand OD opt.mediummedium
Input lag t.o.v. CRT0 ms0 ms
Input lag laag (boven)8.3 ms2.5 ms
Input lag gemiddeld (midden)12.710
Input lag hoog (onder)17.1 ms17.4 ms
Beeldopbouwtijd8.8 ms14.9 ms
Energieverbruik
Energieverbruik 150 cd/m² (wit)28.3 W21.2 W
Energieverbruik 150 cd/m² (zwart)27.6 W19.9 W
Energieverbruik helderheid maximaal (wit)36.8 W32.3 W
Energieverbruik helderheid maximaal (zwart)35.9 W31.8 W
Energieverbruik (standby)0.4 W0.4 W
Energieverbruik (uit)0.3 W0.3 W
Standaardweergave helderheid en contrast
Standaardweergave profielinstelling monitorWarmstandard
Helderheid minimaal wit47.51 cd/m²46.03 cd/m²
Helderheid maximaal wit453.1 cd/m²430.1 cd/m²
Helderheid maximaal zwart0.56 cd/m²0.51 cd/m²
Contrast maximale helderheid809.1 : 1843.3 : 1
Contrast transverse 150 cd/m²791 : 1840 : 1
Contrast checkerboard 150 cd/m²735 : 1826 : 1
Fullscreen helderheid wit 150 cd/m²150.65 cd/m²151.24 cd/m²
Fullscreen helderheid zwart 150 cd/m²0.19 cd/m²0.18 cd/m²
Contrast full screen 150 cd/m²792.9 : 1840.2 : 1
Uniformiteit
Laagste t.o.v. hoogste wit83 %81 %
Gemiddelde t.o.v. hoogste wit90 %90 %
Laagste helderheid wit125.11 cd/m²122.38 cd/m²
Hoogste helderheid wit150.83 cd/m²151.97 cd/m²
Laagste t.o.v. hoogste zwart67 %76 %
Gemiddelde t.o.v. hoogste zwart81 %84 %
Laagste helderheid zwart0.15 cd/m²0.15 cd/m²
Hoogste helderheid zwart0.23 cd/m²0.20 cd/m²
Kijkhoeken
45° links rest. helderheid44 %37 %
45° links gem. kleurafwijking ΔE 200016.821.0
45° links SD kleurafwijking ΔE 20005.16.7
45° rechts rest. helderheid46 %38 %
45° rechts gem. kleurafwijking ΔE 200015.119.8
45° rechts SD kleurafwijking ΔE 20004.96.4
45° boven rest. helderheid20 %16 %
45° boven gem. kleurafwijking ΔE 200017.921.8
45° boven SD kleurafwijking ΔE 20009.99.9
45° onder rest. helderheid21 %18 %
45° onder gem. kleurafwijking ΔE 200044.445.2
45° onder SD kleurafwijking ΔE 200014.514.5
Standaardmodus kleurweergave
Helderheid wit 150 cd/m²150.28 cd/m²151.14 cd/m²
Helderheid zwart 150 cd/m²0.19 cd/m²0.18 cd/m²
Kleurtemperatuur wit6042 K6274 K
Afwijking van ideale kleurtemperatuur458 K226 K
Contrast 150 cd/m² (standaardmodus)791 : 1840 : 1
Dekking standaard gamut96.5 %96.1 %
Kleurafwijking wit ΔE 20005.344.04
Kleurafwijking grijs 80 ΔE 20005.335.9
Kleurafwijking grijs 65 ΔE 20005.076.11
Kleurafwijking grijs 50 ΔE 20004.476.23
Kleurafwijking grijs 35 ΔE 20004.176.08
Kleurafwijking zwart ΔE 20001.410.92
Kleurafwijking huid donker ΔE 20004.696.45
Kleurafwijking huid licht ΔE 20004.236.73
Kleurafwijking hemelsblauw ΔE 20001.492.32
Kleurafwijking bladgroen ΔE 20001.72.46
Kleurafwijking bloemblauw ΔE 20001.132.08
Kleurafwijking blauwgroen ΔE 20002.732.91
Kleurafwijking oranje ΔE 20004.736.86
Kleurafwijking paars blauw ΔE 20001.431
Kleurafwijking middenrood ΔE 20002.133.45
Kleurafwijking paars ΔE 20001.81.45
Kleurafwijking geelgroen ΔE 20001.842.52
Kleurafwijking oranjegeel ΔE 20001.681.46
Kleurafwijking blauw ΔE 20001.681.46
Kleurafwijking groen ΔE 20001.371.92
Kleurafwijking rood ΔE 20001.83.22
Kleurafwijking geel ΔE 20003.854.57
Kleurafwijking magenta ΔE 20001.321.88
Kleurafwijking cyaan ΔE 20000.871.44
Kleurafwijking 100% Rood ΔE 20004.166.58
Kleurafwijking 100% Groen ΔE 20005.645.14
Kleurafwijking 100% Blauw ΔE 20004.632.53
Kleurafwijking 100% Cyaan ΔE 20003.571.81
Kleurafwijking 100% Magenta ΔE 20002.581.33
Kleurafwijking 100% Geel ΔE 20004.284.43
SD color checker afwijking ΔE 20001.542.01
Gem. color checker afwijking ΔE 20003.043.51
SD kleurafwijking ΔE 20001.411.88
Gem. kleurafwijking ΔE 20002.723.17
Gamma 0%2.22.2
Gamma 10%1.902.06
Gamma 20%2.022.13
Gamma 30%2.092.16
Gamma 40%2.132.19
Gamma 50%2.172.22
Gamma 60%2.202.25
Gamma 70%2.212.28
Gamma 80%2.222.33
Gamma 90%2.282.43
Gamma 100%2.22.2
SD gamma0.130.13
Gemiddeld gamma2.132.23
Gamma (afwijking van 2,2)0.070.03
Grijsafwijking 0% ΔE 20001.390.91
Grijsafwijking 10% ΔE 20003.923.44
Grijsafwijking 20% ΔE 20004.134.46
Grijsafwijking 30% ΔE 20003.754.92
Grijsafwijking 40% ΔE 20003.505.35
Grijsafwijking 50% ΔE 20003.535.76
Grijsafwijking 60% ΔE 20004.256.05
Grijsafwijking 70% ΔE 20004.536.13
Grijsafwijking 80% ΔE 20004.976.15
Grijsafwijking 90% ΔE 20005.305.92
Grijsafwijking 100% ΔE 20005.314.04
SD grijsafwijking ΔE 20000.971.5
Gem. grijsafwijking ΔE 200044.92
sRGB kleurweergave X-Rite i1 Display Pro & Basic Pro 2
Helderheid wit 150 cd/m²427.05 cd/m²335.99 cd/m²
Helderheid zwart 150 cd/m²0.53 cd/m²0.43 cd/m²
Kleurtemperatuur wit6193 K6444 K
Afwijking van ideale kleurtemperatuur307 K56 K
Contrast 150 cd/m² (sRGB modus)806 : 1781 : 1
Dekking gamut94.8 %94.2 %
Kleurafwijking wit ΔE 20005.270.98
Kleurafwijking grijs 80 ΔE 20005.331.57
Kleurafwijking grijs 65 ΔE 20005.071.75
Kleurafwijking grijs 50 ΔE 20004.452.07
Kleurafwijking grijs 35 ΔE 20004.22.29
Kleurafwijking zwart ΔE 20001.431
Kleurafwijking huid donker ΔE 20004.832.33
Kleurafwijking huid licht ΔE 20005.082.41
Kleurafwijking hemelsblauw ΔE 20000.732.41
Kleurafwijking bladgroen ΔE 20001.542.14
Kleurafwijking bloemblauw ΔE 20000.82.24
Kleurafwijking blauwgroen ΔE 20002.072.12
Kleurafwijking oranje ΔE 20006.112.12
Kleurafwijking paars blauw ΔE 20001.551.95
Kleurafwijking middenrood ΔE 20002.492.26
Kleurafwijking paars ΔE 20000.771.49
Kleurafwijking geelgroen ΔE 20002.082.07
Kleurafwijking oranjegeel ΔE 20006.091.86
Kleurafwijking blauw ΔE 20002.181.58
Kleurafwijking groen ΔE 20001.22.65
Kleurafwijking rood ΔE 20002.262.21
Kleurafwijking geel ΔE 20004.931.53
Kleurafwijking magenta ΔE 20001.642.02
Kleurafwijking cyaan ΔE 20001.863.36
Kleurafwijking 100% Rood ΔE 20005.773.11
Kleurafwijking 100% Groen ΔE 20005.551.52
Kleurafwijking 100% Blauw ΔE 20005.181.18
Kleurafwijking 100% Cyaan ΔE 20003.091.94
Kleurafwijking 100% Magenta ΔE 20002.781.02
Kleurafwijking 100% Geel ΔE 20003.940.73
SD kleurafwijking ΔE 20001.790.59
Gem. kleurafwijking ΔE 20003.341.93
Gamma 0%1.371.37
Gamma 10%1.891.97
Gamma 20%2.042.15
Gamma 30%2.122.24
Gamma 40%2.172.30
Gamma 50%2.222.35
Gamma 60%2.262.40
Gamma 70%2.282.46
Gamma 80%2.312.52
Gamma 90%2.402.62
Gamma 100%2.272.27
SD gamma0.250.3
Gemiddeld gamma2.152.28
Gamma (afwijking van 2,2)0.050.08
Grijsafwijking 0% ΔE 20001.471.01
Grijsafwijking 10% ΔE 20002.471.01
Grijsafwijking 20% ΔE 20002.801.21
Grijsafwijking 30% ΔE 20003.051.42
Grijsafwijking 40% ΔE 20003.381.78
Grijsafwijking 50% ΔE 20003.502.25
Grijsafwijking 60% ΔE 20004.252.14
Grijsafwijking 70% ΔE 20004.521.98
Grijsafwijking 80% ΔE 20004.911.70
Grijsafwijking 90% ΔE 20005.251.52
Grijsafwijking 100% ΔE 20005.080.99
SD grijsafwijking ΔE 20001.150.43
Gem. grijsafwijking ΔE 20003.681.6


2 besproken producten

Vergelijk alle producten

Vergelijk   Product Prijs
Excellent AOC Agon AG241QG

AOC Agon AG241QG

  • 23.8 inch
  • 2560x1440
  • 123 ppi
  • TN
  • Nvidia G-Sync
  • 165 Hz
  • HDMI
  • DisplayPort
  • 1 ms
  • 350 cd/m²
  • 1000 : 1

€ 467,52

8 winkels
Excellent AOC Agon AG241QX

AOC Agon AG241QX

  • 23.8 inch
  • 2560x1440
  • 123 ppi
  • TN
  • AMD FreeSync
  • 146 Hz
  • HDMI
  • DisplayPort
  • 1 ms
  • 350 cd/m²
  • 1000 : 1

€ 329,00

12 winkels
0
*