Review: HP met Ryzen 5 5500U voor 439 euro. De beste goedkope laptopaanbieding?

11 reacties
2 besproken producten
Inhoudsopgave
  1. 1. Goedkope laptop
  2. 2. Zélfs Wi-Fi 6 aan boord
  3. 3. Vergelijking met i3-laptops
  4. 4. Beeldschermprestaties
  5. 5. Accutest
  6. 6. Processorprestaties
  7. 7. Grafische prestaties
  8. 8. Wifi
  9. 9. Opslag
  10. 10. Systeemprestaties
  11. 11. Geluidsproductie
  12. 12. Vergelijkingstabel 
  13. 13. Vergelijkingstabel HP-laptops met 5500U
  14. 14. Conclusie
  15. 2 besproken producten
  16. 11 reacties

Vergelijkingstabel HP-laptops met 5500U

Klik hier om de modellen interactief te vergelijken en zelf grafieken te maken.

Algemeen
 
MerkHPHP
Productnaam15s-eq2210nd (38H17EA)15s-eq2721nd (546U1EA#ABH)
Productcode38H17EA#ABH546U1EA#ABH
DetailsProductinfoProductinfo
Kantoor
Processor / Chipset / Geheugen
Processor serieAMD Ryzen 5AMD Ryzen 5
Processor typeAMD Ryzen 5 5500UAMD Ryzen 5 5500U
Processor klokfrequentie2.1 GHz2.1 GHz
Processor klokfrequentie (max. turbo)4 GHz4 GHz
Aantal processorcores66
Geheugen capaciteit8 GB8 GB
Type geheugenDDR4DDR4
Geheugen klokfrequentie3200 MHz3200 MHz
Geheugen form factorSodimmSodimm
SODIMM sloten22
Vrije SODIMM sloten01
Werkgeheugen uitbreidbaar tot16 GB
Scherm
Scherm diagonaal15.6 inch15.6 inch
Resolutie1920x10801920x1080
Verhouding16:916:9
Pixeldichtheid141 ppi141 ppi
Scherm type (mat/glans)MatMat
PaneeltypeTNTN
LED-achtergrondverlichting
Touchscreen
Maximale verversingsfrequentie60 Hz60 Hz
Graphics
GPU typeAMD Radeon Vega 7 GraphicsAMD Radeon RX Vega 7
Geïntegreerde / losse GPUGeïntegreerdGeïntegreerd
Opslag
Totale opslagcapaciteit256 GB256 GB
SSD opslagcapaciteit256 GB256 GB
Beschikbaar opslaggeheugen196.1 GB196.9 GB
Aantal harddisks / SSD's11
Harddisk/SSD 1 capaciteit256 GB256 GB
Harddisk/SSD 1 soortSSD/FlashSSD/Flash
Harddisk/SSD 1 merk/productKBG40ZNV256G KIOXIAKBG40ZNV256G KIOXIA
Harddisk/SSD 1 form factorM.2M.2
DVD branden
Blu-ray lezen
Blu-ray branden
Connectiviteit / Netwerk
Netwerkaansluiting (bedraad)
Netwerkadapter (bedraad)
WiFi standaard802.11ax (Wi-Fi 6)802.11ac (Wi-Fi 5)
WiFi adapterRealtek RTL8852AE WiFi 6 802.11ax PCIe AdapterRealtek 8821CE Wireless Lan 802.11ac
Bluetooth
Bluetooth-versieBluetooth 5.2Bluetooth 4.2
4G (LTE)
5G
Aansluitingen
Smartcard
USB 3.2 - 5 Gb/s (Type-A)22
USB 3.2 - 5 Gb/s (Type-C)11
Cardreader - SD
Cardreader - MicroSD
DVI-uitgang
VGA-uitgang
HDMI-uitgang
Aantal HDMI-uitgangen11
Micro HDMI-uitgang
HDMI-versie1.4b1.4b
DisplayPort-uitgang
Mini DisplayPort-uitgang
Analoge audio aansluitingen11
Aansluiting dockingstation
Kensingtonslot
Toetsenbord en touchpad
ToetsenbordindelingQwertyQwerty
Numeriek toetsenbord
Touchpad MS Precision compatible
Touchpad afzonderlijke muistoetsen
Camera
Webcam
Webcam resolutie0.9 MPixel0.9 MPixel
Tweede camera
Flitser
Camera Windows Hello compatible
Webcamschuifje
Sensors
Accelerometer
Vingerafdruklezer
NFC
Overige hardware
Geïntegreerde microfoon
Maten en gewichten
Accu capaciteit (Wh)45 Wh41 Wh
Verwisselbare accu
Gewicht totaal1.59 kg1.58 kg
Afmeting - Breedte35.8 cm35.8 cm
Afmeting - Diepte24 cm24.2 cm
Afmeting - Hoogte/Dikte2.1 cm2.30 cm
Passief gekoeld
Software
BesturingssysteemMicrosoft Windows 11 HomeMicrosoft Windows 11 Home
Besturingssysteem (serie)WindowsWindows
Windows versie21H221H1
Windows OS Build22000.55622000.556
Aantal bits OS64 bit64 bit
Fabrikantsopgave eigenschappen
Garantie1 jaar1 jaar
Geluidstest
Noise floor14 dB(A)14 dB(A)
Afstand geluidsmeting50 cm50 cm
WebXPRT 3 - LAeq25.9 dB13.5 dB
PCMark 10 Express - LAeq28 dB26 dB
Blender - LAeq32.6 dB30.3 dB
PCMark 10 Storage
PCMark 10 - Gebruiken Adobe Photoshop Heavy314335
PCMark 10 - Storage - Totaalscore - Toegangstijd123124
PCMark 10 - Storage - Totaalscore - Bandbreedte221.05220.65
PCMark 10 - Storage - Totaalscore13721365
PCMark 10 - 2.37GB_(399_JPEGs)_leestest315303
PCMark 10 - 2.37GB_(399_JPEGs)_kopieertest280274
PCMark 10 - 2.37GB_(399_JPEGs)_schrijftest207204
PCMark 10 - 2GB_(4_ISOs)_leestest13331208
PCMark 10 - 2GB_(4_ISOs)_kopieertest492495
PCMark 10 - 2GB_(4_ISOs)_schrijftest922881
PCMark 10 - Gebruiken Microsoft PowerPoint7073
PCMark 10 - Gebruiken Microsoft Excel102101
PCMark 10 - Gebruiken Adobe Photoshop Light166173
PCMark 10 - Starten Windows 10238232
PCMark 10 - Gebruiken Adobe InDesign105103
PCMark 10 - Gebruiken Adobe Illustrator147145
PCMark 10 - Gebruiken Adobe After Effects298288
PCMark 10 - Starten Overwatch242238
PCMark 10 - Starten Call of Duty: Black Ops 4397404
PCMark 10 - Starten Battlefield V472450
PCMark 10 - Starten Adobe Photoshop121127
PCMark 10 - Starten Adobe Lightroom96100
PCMark 10 - Starten Adobe Premiere_Pro154159
PCMark 10 - Starten Adobe Illustrator111113
PCMark 10 - Starten Adobe After Effects143145
PCMark 10 - Starten Adobe Acrobat136139
PCMark 10 - Quick Storage - Totaalscore19141854
PCMark 10 - Quick Storage - Totaalscore - Bandbreedte234.12226.08
PCMark 10 - Quick Storage - Totaalscore - Toegangstijd6769
Platform onafhankelijke tests
Opstarttijd8 sec.15 sec.
JetStream 2158.431159.297
webXPRT 3236236
webXPRT 3 - Photo Enhancement270 ms292 ms
webXPRT 3 - Organize Album using AI2164 ms2159 ms
webXPRT 3 - Stock Option Pricing144 ms145 ms
webXPRT 3 - Encrypt Notes and OCR Scan1963 ms1929 ms
webXPRT 3 - Sales Graphs389 ms361 ms
webXPRT 3 - Online Homework1122 ms1151 ms
Geekbench 5 - Multi49804476
Geekbench 5 - Multi Crypto37662492
Geekbench 5 - Multi Integer48114339
Geekbench 5 - Multi Floating Point55495104
Geekbench 5 - Single11041101
Geekbench 5 - Single Crypto21451898
Geekbench 5 - Single Integer967976
Geekbench 5 - Single Floating Point12281239
Geekbench 5 - OpenCL1345211606
WiFi speedtest 2.4GHz receive221.25 Mbit/s104.36 Mbit/s
WiFi speedtest 2.4GHz send108.07 Mbit/s97.34 Mbit/s
WiFi speedtest 5.0GHz receive641.08 Mbit/s333.63 Mbit/s
WiFi speedtest 5.0GHz send338.89 Mbit/s271.95 Mbit/s
Windows benchmarks
3DMark - Fire Strike30022113
3DMark - Fire Strike Graphics33382366
3DMark - Fire Strike Physics1486915456
3DMark - Fire Strike Combined1017683
3DMark - Time Spy1171738
3DMark - Time Spy Graphics1038647
3DMark - Time Spy CPU43633784
3DMark - Night Raid122789285
3DMark - Night Raid Graphics138139486
3DMark - Night Raid CPU75348293
Cinebench R15 - Single176178
Cinebench R15 - Multi10911109
Cinebench R20 - Single458459
Cinebench R20 - Multi25352558
Cinebench R23 - Single11791182
Cinebench R23 - Multi65326568
Blender duurtest run #140.1737.86
Blender duurtest run #239.3538.25
Blender duurtest run #339.3838.18
Blender duurtest run #445.0139.85
Blender duurtest run #545.8244.59
Blender duurtest run #645.8345.66
Blender duurtest run #745.6545.62
Blender duurtest run #845.7445.54
Blender duurtest run #945.8345.41
Blender duurtest run #1046.3645.58
Blender duurtest run #1146.4445.45
Blender duurtest run #1245.8845.49
Blender duurtest run #1345.7545.44
Blender duurtest run #1445.38
Blender duurtest run #1545.43
Blender duurtest run #1645.28
Blender duurtest run #1745.4
Blender duurtest run #1845.42
Blender duurtest run #1945.48
Blender duurtest run #2045.36
Blender duurtest run #2145.7
Blender duurtest run #2245.49
Blender duurtest run #2345.51
Blender duurtest run #2445.51
Blender duurtest run #2545.58
Blender duurtest run #2645.38
PCMark 10 Extended42233764
PCMark 10 Essentials92558923
PCMark 10 App Start-up1231010959
PCMark 10 Video Conferencing80628011
PCMark 10 Web Browsing79898093
PCMark 10 Productivity77207556
PCMark 10 Spreadsheets94689349
PCMark 10 Writing62966107
PCMark 10 Digital Content Creation50204603
PCMark 10 Photo Editing73746998
PCMark 10 Rendering and Visualization48804005
PCMark 10 Video Editing35163480
PCMark 10 Gaming23981748
PCMark 10 Graphics31752315
PCMark 10 Physics1417714922
PCMark 10 Combined992699
Energieverbruik / Accu
Energieverbruik uit0.2 W0.2 W
Energieverbruik adapter (zonder laptop)0 W0 W
Energieverbruik idle9.3 W7.7 W
Browser accutest - 180 cd/m2422 min.400 min.
PCMark 10 Accu Digital33393101
PCMark 10 Accu Essentials61266016
PCMark 10 Accu Productivity40734056
PCMark 10 Accu Duration in Minuten270244
PCMark 10 Accu Aantal Runs88
Testresultaten beeldscherm
Gemeten kleurruimtesRGBsRGB
Kleurtemperatuur6626 K7066 K
Helderheid wit256.65 cd/m²252.57 cd/m²
Helderheid zwart0.72 cd/m²0.61 cd/m²
Contrast356.5 : 1414 : 1
Checkerboard wit255.989 cd/m²251.48 cd/m²
Checkerboard zwart0.699 cd/m²0.606 cd/m²
Checkerboard contrast366 : 1415 : 1
Gamma1.892.12
Gamma (afwijking van 2,2)0.310.08
Kleurafwijking rood (Delta E 1994)10.5610.42
Kleurafwijking groen (Delta E 1994)8.178.14
Kleurafwijking blauw (Delta E 1994)15.3515.03
Kleurafwijking cyaan (Delta E 1994)16.6219.88
Kleurafwijking magenta (Delta E 1994)10.8711.29
Kleurafwijking geel (Delta E 1994)6.97.19
Gemiddelde kleurafwijking (Delta E 1994)11.412
Gemiddelde grijsafwijking (Delta E 1994)1820.3
Kleurafwijking 75% wit (Delta E 2000)15.18 mΔuv17.08 mΔuv
Kleurafwijking 75% rood (Delta E 2000)12.86 mΔuv12.64 mΔuv
Kleurafwijking 75% groen (Delta E 2000)7.29 mΔuv7.5 mΔuv
Kleurafwijking 75% blauw (Delta E 2000)13.54 mΔuv12.99 mΔuv
Kleurafwijking 75% cyaan (Delta E 2000)15.36 mΔuv17.59 mΔuv
Kleurafwijking 75% magenta (Delta E 2000)10.85 mΔuv11.21 mΔuv
Kleurafwijking 75% geel (Delta E 2000)6.48 mΔuv6.92 mΔuv
Gemiddelde kleurafwijking (Delta E 2000) incl. wit10.3 mΔuv11.4 mΔuv
Kleurafwijking 100% wit (Delta E 2000)1.09 mΔuv5.35 mΔuv
Gemiddelde kleurafwijking (Delta E 2000)11.111.5
Gemiddelde grijsafwijking (Delta E 2000)13.114.3
sRGB dekking60.3 %60.2 %
DCI-P3 dekking44.5 %44.4 %
Rec 2020 dekking31.9 %31.8 %

Advertentie

2 besproken producten

Vergelijk alle producten

Vergelijk   Product Prijs
HP 15s-eq2210nd (38H17EA)

HP 15s-eq2210nd (38H17EA)

  • AMD Ryzen 5 5500U
  • 8 GB
  • 15.6 inch
  • 1920x1080
  • AMD Radeon Vega 7 Graphics
  • 256 GB
  • Qwerty
  • 1.59 kg
  • Windows
Niet verkrijgbaar
HP 15s-eq2721nd (546U1EA)

HP 15s-eq2721nd (546U1EA)

  • AMD Ryzen 5 5500U
  • 8 GB
  • 15.6 inch
  • 1920x1080
  • AMD Radeon RX Vega 7
  • 256 GB
  • Qwerty
  • 1.58 kg
  • Windows

€ 443,32

2 winkels
0

Hardware Info maakt gebruik van cookies

Hardware Info plaatst functionele en analytische cookies voor het functioneren van de website en het verbeteren van de website-ervaring. Deze cookies zijn noodzakelijk. Om op Hardware Info relevantere advertenties te tonen en om ingesloten content van derden te tonen (bijvoorbeeld video's), vragen we je toestemming. Via ingesloten content kunnen derde partijen diensten leveren en verbeteren, bezoekersstatistieken bijhouden, gepersonaliseerde content tonen, gerichte advertenties tonen en gebruikersprofielen opbouwen. Hiervoor worden apparaatgegevens, IP-adres, geolocatie en surfgedrag vastgelegd.

Meer informatie vind je in ons cookiebeleid.

Toestemming beheren

Hieronder kun je per doeleinde of partij toestemming geven of intrekken. Meer informatie vind je in ons cookiebeleid.

Functioneel en analytisch

Deze cookies zijn noodzakelijk voor het functioneren van de website en het verbeteren van de website-ervaring. Klik op het informatie-icoon voor meer informatie.

janee

    Relevantere advertenties

    Dit beperkt het aantal keer dat dezelfde advertentie getoond wordt (frequency capping) en maakt het mogelijk om binnen Hardware Info contextuele advertenties te tonen op basis van pagina's die je hebt bezocht.

    janee

    Hardware Info genereert een willekeurige unieke code als identifier. Deze data wordt niet gedeeld met adverteerders of andere derde partijen en je kunt niet buiten Hardware Info gevolgd worden. Deze data wordt maximaal 2 weken bewaard. Je kunt deze toestemming te allen tijde intrekken.

    Ingesloten content van derden

    Deze cookies kunnen door derde partijen geplaatst worden via ingesloten content. Klik op het informatie-icoon voor meer informatie over de verwerkingsdoeleinden.

    janee