Goedkope AMD Ryzen versus dure Intel Core i5 in de 13,5-inch Surface Laptop

30 reacties
3 besproken producten
Inhoudsopgave
  1. 1. Inleiding
  2. 2. Goedkope AMD-versie
  3. 3. Accuwerktijd
  4. 4. Processorprestaties
  5. 5. Grafische prestaties
  6. 6. Beeldschermprestaties
  7. 7. Vergelijkingstabel
  8. 8. Conclusie
  9. 3 besproken producten
  10. 30 reacties

Vergelijkingstabel

Hieronder een tabel waarmee je naar hartenlust de laptop met een aantal concurrenten kunt vergelijken. Klik hier voor nog meer vergelijkingsmogelijkheden.

Algemeen
 
MerkMicrosoftMicrosoftMicrosoft
ProductnaamSurface Laptop 4 (5AI-00032)Surface Laptop 4 (5BT-00009)Surface Laptop 4 (5PB-00009)
Productcode5AI-000325BT-000095PB-00009
DetailsProductinfoProductinfoProductinfo
Kantoor
Processor / Chipset / Geheugen
Processor serieIntel Core i5Intel Core i5AMD Ryzen 5
Processor typeIntel Core i5 1135G7Intel Core i5 1135G7AMD Ryzen 5 Microsoft Surface (R) Edition
Processor klokfrequentie2,4 GHz2.4 GHz2.1 GHz
Processor klokfrequentie (max. turbo)4.2 GHz4.2 GHz3.7 GHz
Aantal processorcores444
Geheugen capaciteit16 GB8 GB8 GB
Type geheugenLPDDR4XLPDDR4XLPDDR4X
Geheugen klokfrequentie4267 MHz4267 MHz4266 MHz
SODIMM sloten000
Vrije SODIMM sloten000
Werkgeheugen uitbreidbaar tot16 GB8 GB8 GB
Scherm
Scherm diagonaal13.5 inch13.5 inch13.5 inch
Resolutie2256x15042256x15042256x1504
Verhouding3:23:23:2
Pixeldichtheid201 ppi201 ppi201 ppi
Scherm type (mat/glans)GlanzendGlanzendGlanzend
PaneeltypeIPSIPSIPS
Touchscreen
Aanraakpunten touchscreen10 aanraakpunten10 aanraakpunten10 aanraakpunten
Touchscreen typeCapacitiefCapacitiefCapacitief
Maximale verversingsfrequentie60 Hz60 Hz60 Hz
Graphics
GPU typeIntel Iris XE GraphicsIntel Iris XE GraphicsAMD Radeon RX Vega 6
Geïntegreerde / losse GPUGeïntegreerdGeïntegreerdGeïntegreerd
Videogeheugen0 GB
Opslag
Totale opslagcapaciteit512 GB512 GB256 GB
SSD opslagcapaciteit512 GB512 GB256 GB
Beschikbaar opslaggeheugen429.6 GB433.7 GB200.1 GB
Aantal harddisks / SSD's111
Harddisk/SSD 1 capaciteit512 GB512 GB256 GB
Harddisk/SSD 1 soortSSD/FlashSSD/FlashSSD/Flash
Harddisk/SSD 1 merk/productSamsung MZ9LQ512HALUSAMSUNG MZALQ512HALU-00000SAMSUNG MZ9LQ256HBJQ-0000
Harddisk/SSD 1 form factorM.2M.2M.2
Optische drive merk/product
DVD branden
Blu-ray lezen
Blu-ray branden
Connectiviteit / Netwerk
Netwerkaansluiting (bedraad)
Netwerkadapter (bedraad)
WiFi standaard802.11ax (Wi-Fi 6)802.11ax (Wi-Fi 6)802.11ax (Wi-Fi 6)
WiFi adapterIntel(R) Wi-Fi 6 AX201 160MhzIntel Wi-Fi 6 AX201Intel Wi-Fi 6 AX201
Bluetooth
Bluetooth-versieBluetooth 5.2Bluetooth 5.0Bluetooth 5.1
4G (LTE)
5G
Aansluitingen
Smartcard
USB 3.2 - 5 Gb/s (Type-A)211
USB 3.2 - 5 Gb/s (Type-C)11
Cardreader - SD
Cardreader - MicroSD
DVI-uitgang
VGA-uitgang
HDMI-uitgang
Micro HDMI-uitgang
DisplayPort-uitgang
Mini DisplayPort-uitgang
Analoge audio aansluitingen111
Aansluiting dockingstation
Kensingtonslot
Toetsenbord en touchpad
ToetsenbordindelingQwertyQwertyQwerty
Numeriek toetsenbord
Toetsenbordverlichting helderheidsniveaus333
Toetsenbordverlichting kleurWit
Touchpad MS Precision compatible
Touchpad afzonderlijke muistoetsen
Camera
Webcam
Webcam resolutie0.9 MPixel0.9 MPixel0.9 MPixel
Tweede camera
Flitser
Camera Windows Hello compatible
Webcamschuifje
Sensors
Accelerometer
Vingerafdruklezer
NFC
Overige hardware
Trusted Platform Module (TPM)
Geïntegreerde microfoon
Maten en gewichten
Accu capaciteit (Wh)50.3 Wh50.1 Wh49.4 Wh
Verwisselbare accu
Gewicht totaal1.265 kg1.32 kg1.25 kg
Afmeting - Breedte31 cm22.3 cm22.3 cm
Afmeting - Diepte22.5 cm31 cm30.8 cm
Afmeting - Hoogte/Dikte1.64 cm16.44 cm0.9 cm
Software
BesturingssysteemMicrosoft Windows 10 HomeMicrosoft Windows 10 HomeMicrosoft Windows 10 Home
Besturingssysteem (serie)WindowsWindowsWindows
Windows 10 versie20H220H220H2
Windows 10 OS Build19042.105219042.92819042.1110
Aantal bits OS64 bit64 bit64 bit
Fabrikantsopgave eigenschappen
SerieMicrosoft SurfaceMicrosoft SurfaceMicrosoft Surface
Garantie1 jaar2 jaar2 jaar
HDMI
Displayport
Geheugenkaartlezer
USB (5 gigabit, type-C)11
Optische drive
Platform onafhankelijke tests
Opstarttijd17.07 sec.15 sec.16.6 sec.
JetStream 2156.878147.559134.216
webXPRT 3251239212
webXPRT 3 - Photo Enhancement256 ms265 ms296 ms
webXPRT 3 - Organize Album using AI1989 ms1970 ms2941 ms
webXPRT 3 - Stock Option Pricing129 ms165 ms149 ms
webXPRT 3 - Encrypt Notes and OCR Scan1929 ms1841 ms2106 ms
webXPRT 3 - Sales Graphs372 ms383 ms408 ms
webXPRT 3 - Online Homework1084 ms1127 ms1248 ms
Geekbench 5 - Multi533851375696
Geekbench 5 - Multi Crypto1176993754386
Geekbench 5 - Multi Integer477546895550
Geekbench 5 - Multi Floating Point548554016229
Geekbench 5 - Single141813941075
Geekbench 5 - Single Crypto400137752108
Geekbench 5 - Single Integer12201200945
Geekbench 5 - Single Floating Point141814161186
Geekbench 5 - OpenCL153291485711274
WiFi speedtest 2.4GHz receive227.58 Mbit/s186.05 Mbit/s112.11 Mbit/s
WiFi speedtest 2.4GHz send188.11 Mbit/s187.55 Mbit/s101.29 Mbit/s
WiFi speedtest 5.0GHz receive564.45 Mbit/s561.94 Mbit/s520.20 Mbit/s
WiFi speedtest 5.0GHz send609.84 Mbit/s672.18 Mbit/s642.49 Mbit/s
Windows benchmarks
3DMark - Ice Storm874308744486996
3DMark - Cloud Gate190011866617807
3DMark - Cloud Gate Graphics273992664621876
3DMark - Cloud Gate Physics9167911410786
3DMark - Fire Strike437641232760
3DMark - Fire Strike Graphics479445063063
3DMark - Fire Strike Physics132411314116251
3DMark - Fire Strike Combined16471547925
3DMark - Time Spy15471496982
3DMark - Time Spy Graphics13751329860
3DMark - Time Spy CPU536652315012
3DMark - Night Raid166761621110390
3DMark - Night Raid Graphics194051874010626
3DMark - Night Raid CPU928191889231
Cinebench R15 - Single197198171
Cinebench R15 - Multi9249221308
Cinebench R20 - Single520520453
Cinebench R20 - Multi224222052880
Cinebench R23 - Single134113411158
Cinebench R23 - Multi576656957136
PCMark 8 v2 - Home41494045
PCMark 8 v2 - Creative42884387
PCMark 8 v2 - Work37363738
PCMark 8 - Storage 2.0 - Storage Score495049464926
PCMark 8 - Storage 2.0 - Storage Bandwidth231.08 MB/s227.66 MB/s211.63 MB/s
Geekbench4 - Multi201612015622980
Geekbench4 - Multi crypto216942477213015
Geekbench4 - Multi integer229012269927622
Geekbench4 - Multi float239032388829634
Geekbench4 - Multi memory799876835045
Geekbench4 - Single603759734592
Geekbench4 - Single crypto828281986031
Geekbench4 - Single integer592358454493
Geekbench4 - Single float610861194899
Geekbench4 - Single memory562854863994
Blender duurtest run #143.4143.9631.11
Blender duurtest run #247.9148.6133.9
Blender duurtest run #351.0748.637.53
Blender duurtest run #454.0448.8439.34
Blender duurtest run #554.0355.4440.05
Blender duurtest run #654.0455.340.3
Blender duurtest run #754.1155.2140.64
Blender duurtest run #854.1555.2441.51
Blender duurtest run #954.0555.2242
Blender duurtest run #1054.3355.2742.11
Blender duurtest run #1155.2855.3742.07
Blender duurtest run #1256.2855.1842.1
Blender duurtest run #1357.2955.2942.04
Blender duurtest run #1457.3955.1941.89
Blender duurtest run #1557.3955.541.78
Blender duurtest run #1657.4356.2841.96
Blender duurtest run #1757.3757.3441.96
Blender duurtest run #1857.3358.242.35
Blender duurtest run #1957.3258.4443.5
Blender duurtest run #2057.4258.3443.7
Blender duurtest run #2157.3358.3643.7
Blender duurtest run #2243.88
Blender duurtest run #2343.7
Blender duurtest run #2443.65
Blender duurtest run #2543.64
Blender duurtest run #2643.85
Blender duurtest run #2743.66
Blender duurtest run #2843.6
PCMark 10 Extended427941553899
PCMark 10 Essentials885689358444
PCMark 10 App Start-up10759108819649
PCMark 10 Video Conferencing762677908026
PCMark 10 Web Browsing846684167775
PCMark 10 Productivity599458856685
PCMark 10 Spreadsheets555153738831
PCMark 10 Writing647464465061
PCMark 10 Digital Content Creation466944564995
PCMark 10 Photo Editing643763697082
PCMark 10 Rendering and Visualization366729995014
PCMark 10 Video Editing431246333511
PCMark 10 Gaming365834412216
PCMark 10 Graphics482545282948
PCMark 10 Physics130091294416080
PCMark 10 Combined16411537890
Energieverbruik / Accu
Energieverbruik uit0.2 W0.2 W0.2 W
Energieverbruik adapter (zonder laptop)0.1 W0.0 W0.1 W
Energieverbruik idle4.2 W5.8 W5.7 W
Browser accutest - 180 cd/m2724 min.655 min.722 min.
PCMark Creative accutest - 180 cd/m2316 min.310 min.250 min.
PCMark Creative (Accu)311931664026
Testresultaten beeldscherm
Gemeten kleurruimtesRGBsRGBsRGB
Kleurtemperatuur6716 K6795 K6843 K
Helderheid wit388.23 cd/m²387.49 cd/m²370.55 cd/m²
Helderheid zwart0.3 cd/m²0.32 cd/m²0.29 cd/m²
Contrast1294.1 : 11210.9 : 11277.8 : 1
Checkerboard wit388.233 cd/m²388.057 cd/m²369.526 cd/m²
Checkerboard zwart0.297 cd/m²0.325 cd/m²0.293 cd/m²
Checkerboard contrast1307 : 11194 : 11261 : 1
Gamma2.172.12.25
Gamma (afwijking van 2,2)0.030.10.05
Kleurafwijking rood (Delta E 1994)2.15.32
Kleurafwijking groen (Delta E 1994)0.821.811.19
Kleurafwijking blauw (Delta E 1994)1.763.641.9
Kleurafwijking cyaan (Delta E 1994)3.751.295.05
Kleurafwijking magenta (Delta E 1994)1.134.061.41
Kleurafwijking geel (Delta E 1994)1.11.421.7
Gemiddelde kleurafwijking (Delta E 1994)1.82.92.2
Gemiddelde grijsafwijking (Delta E 1994)5.13.76.7
Kleurafwijking 75% wit (Delta E 2000)7.01 mΔuv4.9 mΔuv8.57 mΔuv
Kleurafwijking 75% rood (Delta E 2000)2.47 mΔuv5.88 mΔuv2.35 mΔuv
Kleurafwijking 75% groen (Delta E 2000)0.81 mΔuv1.46 mΔuv1.19 mΔuv
Kleurafwijking 75% blauw (Delta E 2000)1.84 mΔuv2.75 mΔuv1.69 mΔuv
Kleurafwijking 75% cyaan (Delta E 2000)3.77 mΔuv1.21 mΔuv5.09 mΔuv
Kleurafwijking 75% magenta (Delta E 2000)1.1 mΔuv4.02 mΔuv1.34 mΔuv
Kleurafwijking 75% geel (Delta E 2000)1.19 mΔuv1.34 mΔuv1.9 mΔuv
Gemiddelde kleurafwijking (Delta E 2000) incl. wit3.2 mΔuv3.4 mΔuv4 mΔuv
Kleurafwijking 100% wit (Delta E 2000)7.53 mΔuv5.79 mΔuv9.87 mΔuv
Gemiddelde kleurafwijking (Delta E 2000)1.92.82.3
Gemiddelde grijsafwijking (Delta E 2000)5.53.96.9
sRGB dekking94.9 %92.4 %93.5 %
DCI-P3 dekking71 %68.2 %70.2 %
Rec 2020 dekking51 %48.9 %50.4 %

Advertentie

3 besproken producten

Vergelijk alle producten

Vergelijk   Product Prijs
Microsoft Surface Laptop 4 (5AI-00032)

Microsoft Surface Laptop 4 (5AI-00032)

  • Intel Core i5 1135G7
  • 16 GB
  • 13.5 inch
  • 2256x1504
  • Touchscreen
  • Intel Iris XE Graphics
  • 512 GB
  • Qwerty
  • 1.265 kg
  • Windows

€ 1.299,00

1 winkel
Microsoft Surface Laptop 4 (5BT-00009)

Microsoft Surface Laptop 4 (5BT-00009)

  • Intel Core i5 1135G7
  • 8 GB
  • 13.5 inch
  • 2256x1504
  • Touchscreen
  • Intel Iris XE Graphics
  • 512 GB
  • Qwerty
  • 1.32 kg
  • Windows

€ 1.462,32

1 winkel
Microsoft Surface Laptop 4 (5PB-00009)

Microsoft Surface Laptop 4 (5PB-00009)

  • AMD Ryzen 5 Microsoft Surface (R) Edition
  • 8 GB
  • 13.5 inch
  • 2256x1504
  • Touchscreen
  • AMD Radeon RX Vega 6
  • 256 GB
  • Qwerty
  • 1.25 kg
  • Windows

€ 1.122,00

2 winkels
0

Hardware Info maakt gebruik van cookies

Hardware Info plaatst functionele en analytische cookies voor het functioneren van de website en het verbeteren van de website-ervaring. Deze cookies zijn noodzakelijk. Om op Hardware Info relevantere advertenties te tonen en om ingesloten content van derden te tonen (bijvoorbeeld video's), vragen we je toestemming. Via ingesloten content kunnen derde partijen diensten leveren en verbeteren, bezoekersstatistieken bijhouden, gepersonaliseerde content tonen, gerichte advertenties tonen en gebruikersprofielen opbouwen. Hiervoor worden apparaatgegevens, IP-adres, geolocatie en surfgedrag vastgelegd.

Meer informatie vind je in ons cookiebeleid.

Toestemming beheren

Hieronder kun je per doeleinde of partij toestemming geven of intrekken. Meer informatie vind je in ons cookiebeleid.

Functioneel en analytisch

Deze cookies zijn noodzakelijk voor het functioneren van de website en het verbeteren van de website-ervaring. Klik op het informatie-icoon voor meer informatie.

janee

    Relevantere advertenties

    Dit beperkt het aantal keer dat dezelfde advertentie getoond wordt (frequency capping) en maakt het mogelijk om binnen Hardware Info contextuele advertenties te tonen op basis van pagina's die je hebt bezocht.

    janee

    Hardware Info genereert een willekeurige unieke code als identifier. Deze data wordt niet gedeeld met adverteerders of andere derde partijen en je kunt niet buiten Hardware Info gevolgd worden. Deze data wordt maximaal 2 weken bewaard. Je kunt deze toestemming te allen tijde intrekken.

    Ingesloten content van derden

    Deze cookies kunnen door derde partijen geplaatst worden via ingesloten content. Klik op het informatie-icoon voor meer informatie over de verwerkingsdoeleinden.

    janee